Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії

Супутник NASA Aqua отримав неймовірне зображення цвітіння води біля узбережжя Гренландії. Це пов’язано з поширенням фітопланктону — крихітних водоростей різних видів. Коли влітку вода теплішає, вони починають розростатися.

Цвітіння води біля Гренландії
Цвітіння води біля Гренландії. Джерело: scitechdaily.com

Дивовижне фото

16 червня супутник NASA Aqua сфотографував Атлантичний океан поблизу від Гренландії. На отриманому фото можна спостерігати дивовижну картину — розмиті хвилі різних відтінків зеленого, що розповсюджуються на тлі темних морських глибин.

Це — цвітіння води, подібне до того, що спостерігається в наших водоймах. Його окремі ознаки вчені почали помічати ще наприкінці травня. Однак весь цей час небо над Гренландією було закрите хмарами, тож супутники ніяк не могли отримати якісне зображення.

Нарешті, приладу MODIS — спектрорадіометру візуалізації середньої роздільної здатності — це вдалося. На знімку добре видно ділянку Атлантики завширшки приблизно 800 км на схід від Гренландії й на південь від Ісландії.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чому вчених цікавить цвітіння води

Насправді цвітіння води — це процес розповсюдження фітопланктону. Останній являє собою мікроскопічні водорості, що живуть у товщі води. Він містить чимало різних видів, які надають воді різних відтінків. Наприклад, кокколітофори вкриті карбонатом кальцію і можуть надавати воді молочного кольору, діатомові водорості — бурого, решта ж забезпечує різні відтінки зеленого.

Насправді власне цвіту у вигляді квіток жоден із цих видів рослин не дає. Проте це не заважає їм бути надзвичайно важливими для океану. Саме фітопланктон є базою харчової піраміди в океані. Він забезпечує їжею ракоподібних та риб, а вже ті служать основою раціону для більших створінь.

Крім того, фітопланктон відіграє вирішальну роль у насиченні океанської води киснем. Коли він квітне, то забезпечує процес фотосинтезу, коли ж помирає — починає зогнивати й може викликати у морських мешканців задуху.

При цьому розповсюдження фітопланктону в північній Атлантиці зумовлене припливом теплої води. Воно може слугувати індикатором глобального потепління. Тому вчені уважно за ним стежать.

За матеріалами scitechdaily.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів