Старт SLS перенесли на суботу

Старт місячної ракети SLS перенесли на суботу. Інженери шукають спосіб налагодити подачу рідкого водню до двигуна номер 3. Вони сподіваються, що носій не доведеться вивозити зі стартового майданчика для ремонту.

Нова спроба запуску ракети  SLS відбудеться у суботу
Ракета SLS на старті. Джерело: NASA/Joel Kowsky

Нова дата старту місячної ракети

Запуск місячної ракети Space Launch System (SLS) знову перенесли. Після того, як старт, призначений на понеділок, 29 серпня було скасовано, усі чекали, що наступною датою стане п’ятниця, 2 вересня.

Однак інженери все ще шукають остаточний розв’язок проблеми подачі водню до двигуна номер 3. Тож, у ніч з 30 на 31 серпня стало відомо, що нова дата запуску — субота, 3 вересня о 21.17 за київським часом.

Запуск має відбутися з того самого майданчика 39B, на якому зараз встановлено гігантську ракету. Інженери впевнені, що їм не доведеться заганяти її для ремонту назад до збирального цеху. Адже це означатиме відкладання запуску принаймні до 20 вересня.

Несправності двигуна SLS

У понеділок причиною скасування запуску стали показники на одному з датчиків, що фіксує подачу водню до двигуна номер 3 першого ступеню. Він показував температуру у мінус 230 градусів за Цельсієм, що не відповідає припустимим значенням.

Виправити ситуацію на місці так і не вдалося. Але інженери впевнені, що річ у несправності самого датчика, адже решта приладів показує, що подача водню іде як треба. Однак для заміни треба забрати ракету зі стартового майданчика і інженери намагаються уникнути цього.

Заходи щодо подолання ситуації все ще розробляються. Відомо, що процес охолодження двигуна розпочнеться на 30-45 хвилин раніше, ніж минулого разу. В ході підготовки спеціалісти розглянуть усі можливі сценарії розвитку подій.

Однак не тільки технічні проблеми можуть призвести до того, що старт у суботу не відбудеться. Погода на мисі Канаверал продовжує залишатися нестабільною. Метеорологічна служба дає 60-відсоткову вірогідність того, що вона зарадить запуску.

За матеріалами: www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада