Starlink отримав дозвіл на роботу в Африці, а вчені розповіли, чому Марс міг висохнути: дайджест новин

Підбірка космічних новин до сніданку: У Нью-Йорку спостерігали перший цьогорічний «Манхеттенхендж». NASA вивчить вигоду від отримання сонячної енергії з космосу, а ESA хоче створити супутникове угруповання для спостереження за космічною погодою.

Наступна спроба заправки SLS призначена на 19 червня

NASA опублікувала новий графік фінальних тестів надважкої ракети SLS, яка буде задіяна в місії Artemis I. 5 червня носій залишить Будівлю вертикального складання та попрямує до стартового майданчика. 19 червня інженери спробують повністю заправити ракету та провести генеральну репетицію передстартового відліку.

Китай викочує ракету для пілотованої місії «Шеньчжоу-14»

Піднебесна готується відправити трьох тайконавтів на свою космічну станцію «Тяньгун», щоб спостерігати за важливим етапом будівництва орбітального аванпоста. Ракету «Чанчжен-2F» вивезли на майданчик космодрому Цзюцюань у пустелі Гобі рано-вранці 29 травня. 62-метрову ракету було доставлено вертикально на відстань приблизно 1500 м від складального корпусу до стартового майданчика зі швидкістю не більше 30 м за хвилину.

Новини ринку

Космічна сонячна електростанція в уяві художника. Джерело: ESA

NASA вивчить можливість отримувати сонячну енергію з космосу

NASA розпочинає дослідження з оцінки перспектив космічної сонячної енергії. Хоча ця ідея не нова, зараз вона може викликати хвилю інтересу завдяки технологічним досягненням та розвитку чистої енергетики.

Генеральний директор SpaceX Ілон Маск оголосив про дозвіл регулюючих органів африканських країн через Twitter за кілька годин після того, як написав, що Starlink був схвалений на Філіппінах — першій країні Південно-Східної Азії, яка надала йому дозвіл на постачання послуг. Дозволи регулюючих органів Starlink означають, що низькоорбітальна мережа «тепер ліцензована на всіх семи континентах», — йдеться у повідомленні SpaceX у Twitter.

Open Cosmos підписує контракт із ESA

Британський стартап малих супутників Open Cosmos заявив, що отримав фінансування від Європейського космічного агентства на розробку планів створення супутникового угруповання для спостереження за космічною погодою. ESA уклала контракт на 5,2 млн євро (5,6 млн доларів) з компанією Open Cosmos, яка є технічним керівником європейського консорціуму, що включає в себе інженерні, дослідницькі та академічні організації для пропонованої мережі NanoMagSat із трьох супутників.

Проти місцевої влади Техасу подано позов через роботу SpaceX Starship

Sierra Club та інші організації подали позов проти влади штату Техас через закриття Бока-Чіка під час випробувань SpaceX Starship.

Sierra Club, плем’я Carrizo/Comecrudo з Техасу та некомерційна організація Save RGV об’єднались у судовому процесі проти Головного земельного управління Техасу, земельного комісара Техасу Джорджа П.Буша та округу Кемерон за періодичне закриття пляжу Бока-Чіка для SpaceX.

Цікаве

Манхеттенхендж у 2019 році. Джерело: SecretNYC

Перший «Манхеттенхендж» 2022 року можна було спостерігати у ці вихідні у Нью-Йорку

Щороку 29 та 30 травня, а потім 12 та 13 липня жителі Нью-Йорка з нетерпінням чекають на «Манхеттенхендж». Так називають явище, під час якого напрамок на сідаюче Сонце ідеально збігається з вулицями Манхеттена, орієнтованими зі сходу на захід, особливо 14-ю, 23-ю, 34-ю, 42-ю та 57-ю.

Цього дня 1975 року було створено ESA

Європейське космічне агентство було створено внаслідок злиття Європейської організації з розробки ракет-носіїв (ELDO) та Європейської організації космічних досліджень (ESRO). Обидві вони були створені у 1960-х роках для об’єднання космічної діяльності європейських країн.

Після Другої світової війни багато європейських учених-ракетників поїхали працювати до Сполучених Штатів. Це заважало невеликим країнам Європи конкурувати з космічними програмами США та Радянського Союзу, які були двома великими наддержавами у сфері космічних польотів.

Обсерваторія Gaia виявила гарячий юпітер

У ході аналізу даних, зібраних космічною обсерваторією Gaia, астрономи знайшли раніше невідомий гарячий юпітер. Особливість знахідки полягає в тому, що вона була зроблена транзитним методом. На сьогодні це друга екзопланета, виявлена обсерваторією за допомогою цього способу.

​​Обсерваторія Gaia була запущена 2013 року. Її основна мета — створення докладної мапи розподілу зір Чумацького Шляху. Для цього телескоп вимірює положення, напрямок руху та спектральні класи приблизно мільярда світил. Але він також може використовуватись і для інших завдань, зокрема вивчення екзопланет.

Чому Марс висох

Марс колись був повним води. Сліди минулих річок, струмків і озер видно сьогодні по всій планеті. Але близько трьох мільярдів років тому вони всі висохли — і ніхто не знає, чому. Раніше багато вчених припускали, що причиною проблеми є втрата вуглекислого газу з атмосфери, що допомагає зігрівати Марс. Але нові результати, опубліковані в журналі Science Advances, дають підставу припустити, що зміна була викликана втратою іншого важливого інгредієнта, який підтримував температуру планети достатньої для існування рідкої води.

На думку фізиків, Земля може перетворитися на хаотичний світ 

Люди не просто роблять Землю теплішою — вони роблять клімат хаотичним, припускають учені. Нове дослідження, опубліковане в базі даних препринтів arXiv, описує загальну картину потенційного впливу діяльності людини на клімат. У ньому зроблено загальний нарис того, куди рухається людство.

За словами авторів дослідження, співробітників факультету фізики й астрономії Університету Порту в Португалії, людям потрібно припинити безконтрольно використовувати викопне паливо, щоб зупинити хаотичну зміну клімату.

Читайте також: NASA знайшла спосіб висадити людей на поверхню Марса, а наслідки війни в Україні можна побачити неозброєним оком із МКС: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine