США занепокоєні через китайську космічну інфраструктуру у Південній Америці

Китайська космічна інфраструктура у Південній Америці непокоїть Центр стратегічних та міжнародних досліджень США. Хоча вона й цивільна, але може використовуватися для підтримки військових космічних апаратів.

Китайська космічна інфраструктура в Аргентині
Китайська антена в Аргентині. Джерело: Spacenews.com

Китайська космічна інфраструктура у Південній Америці

Центр стратегічних та міжнародних досліджень США опублікував доповідь, присвячену китайським космічним об’єктам, розташованим у країнах Південної Америки. Ця інфраструктура використовується Піднебесною для зв’язку зі своїми супутниками на орбіті.

Таким чином Китай намагається стати серйозним гравцем на ринку супутникових послуг для країн із середнім рівнем доходів. Але, попри цивільне призначення цієї мережі, США побоюються, що Пекін може її застосовувати й для шпигування, моніторингу та, можливо, навіть ураження кораблів США та інших країн.

Особливе занепокоєння в експертів викликає непрозорість договорів між Китаєм та країнами, що надають свою територію для розміщення об’єктів космічного зв’язку. Це стосується Аргентини, Венесуели, Бразилії та об’єктів Шведської космічної корпорації у Чилі. Існування цієї мережі доведене супутниковими знімками.

Китайська космічна мережа за кордоном

Через сферичність Землі будь-яка справді космічна країна потребує наявності наземної мережі станцій космічного зв’язку за своїми межами. Схоже, що в найближчому майбутньому ця галузь стане новою ареною для протистояння між США та Китаєм.

З китайськими космічними об’єктами в інших країнах все дуже непросто. Частина з них належить до Китайської системи дальнього космічного зв’язку. Саме через них забезпечується керування апаратами «Чан’е-5» та «Тяньвень-1». І оголосити наукові об’єкти військовими не можуть навіть США.

Китайська космічна інфраструктура розміщена не тільки у Південній Америці. Відомо ще принаймні про ретрансляційний центр у Намібії. Але переважно Піднебесна все ще покладається на свій флот кораблів дальнього космічного зв’язку. Кораблями «Юаньвон» керує Генеральне управління запуску та стеження за супутниками Китаю.

Вплив китайських військових на космос

Космічні організації Піднебесної дуже численні, але у всіх них, на думку США, присутні представники Народно-визвольної армії Китаю. Вони прагнуть контролювати все за допомогою так званих малих груп керування.

Саме тому ніби мирні китайські кораблі є небажаними у багатьох країнах світу. Нещодавно Індія влаштувала гучний скандал через те, що один з «Юаньвонів» спробував зайти до порту в Шрі-Ланці. Але угоди про розміщення антен у третіх країнах можуть позбавити Китай від цієї проблеми.

Відомо, що угода з Аргентиною передбачає передання території на 50 років, і країна не буде втручатися у те, що Китай там робить. Тож у США лишається не так вже й багато способів вплинути на ситуацію та вберегти свої супутники від стеження.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада