Spirit AeroSystems буде виробляти вантажні модулі для Dream Chaser

Sierra Space оголосила про стратегічне партнерство із компанією Spirit AeroSystems. Його метою є виготовлення вантажних модулів для космопланів Dream Chaser.

Космпоплан Dream Chaser
Космоплан Dream Chaser у зв’язці з вантажним відсіком Shooting Star. Джерело: Sierra Space

Космоплан Dream Chaser є безпілотним апаратом, призначеним для постачання МКС. Він складається з двох основних частин: оснащеного теплозахистом орбітального літака та вантажного відсіку Shooting Star. Виробництво останнього візьме на себе Spirit AeroSystems.

Shooting Star зможе нести до 4500 кг вантажу (як у герметичному, так і негерметичному варіанті) та буде оснащений сонячними батареями та двигунами. При поверненні на Землю відсік відстрілюватиметься від Dream Chaser і згорятиме в атмосфері, у той час, як космоплан здійснюватиме посадку на аеродром та потім повторно використовуватиметься.

Відомо, що Sierra Space самостійно збудувала перший екземпляр відсіку Shooting Star. Проте, після проведення економічного аналізу, керівництво компанії вирішило поєднати свої зусилля зі Spirit AeroSystems, щоб знизити витрати та підвищити швидкість виробництва.

На цей час перший запуск Dream Chaser запланований на початок 2023 року. Для виведення апарата на орбіту буде використана ракета Vulcan. Загалом, Sierra Space має контракт на сім місій з постачання МКС.

Нещодавно Sierra Space почала вивчати можливість організації посадки Dream Chaser на території Японії.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine