SpaceX вивела супутники з прямим доступом до мобільних телефонів

Компанія SpaceX 8 грудня успішно вивела на навколоземну орбіту 23 супутники Starlink за допомогою ракети Falcon 9. Особливістю цього запуску стало те, що 13 супутників мають вбудовану технологію Direct To Cell («прямого зв’язку»). Це перший запуск із шести запланованих, які мають на меті повне розгортання технології, яка дозволить смартфонам отримувати прямий супутниковий зв’язок.

Direct To Cell
Технологія Direct To Cell дозволить смартфонам під’єднуватися до Starlink напряму

Засновник SpaceX Ілон Маск наголосив, що ця технологія забезпечить інтернет-з’єднання у віддалених районах, використовуючи звичайні мобільні телефони. Проте він зауважив, що пропускна здатність першого покоління супутників буде обмежена — близько 10 Мбіт/с. Маск також зазначив, що майбутні конфігурації будуть значно потужнішими.

Direct To Cell
Перші супутники Starlink Direct To Cell готові до запуску. Фото: SpaceX

До кінця 2024 року Starlink забезпечить лише текстові послуги, а голосові дзвінки та Інтернет — вже з наступного року. Також планується підтримка пристроїв IoT («Інтернету речей»). Ціна послуг поки не оголошена. Втім, можна взяти роумінгову широкосмугову послугу Starlink, яка коштує 50 доларів на місяць у США з лімітом у 50 Гб.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Starlink
Спочатку Starlink буде доставляти лише текстові повідомлення, а передавання голосу і даних заплановано на 2025 рік. Фото: SpaceX

Важливою перевагою Starlink є відсутність потреби використання спеціальних телефонів чи додатків. Direct To Cell використовує стандартні протоколи LTE/4G, що робить технологію сумісною з більшістю сучасних пристроїв. Starlink співпрацює з такими мобільними операторами, як T-Mobile у США та Rogers у Канаді. Супутники працюють на низькій навколоземній орбіті на висоті близько 540 км, що забезпечить безперебійний зв’язок.

Програма супутникового зв’язку від SpaceX вже зіткнулася з конкуренцією. Наприклад, компанія Lynk запустила власні супутники у 2023 році, а AST SpaceMobile уклала контракти з урядами США, Європи та Японії. Попри це, схвалення регуляторів США, отримане SpaceX минулого місяця, дає змогу впевнено рухатися вперед у цій перспективній сфері.

Раніше ми повідомляли про те, як побачити над Україною «паровозик Starlink».

За матеріалами space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів