SpaceX провела останні випробування перед четвертим польотом Starship

SpaceX наблизилася до четвертого випробувального польоту Starship — найпотужнішої ракети у світі. 27 травня інженери завершили повну репетицію запуску Starship, яка складається з надважкої ракети-носія і космічного корабля, на базі Starbase в Бока-Чиці (Техас). Репетиція включала заправлення паливом 120-метрової ракети й проходження всіх передстартових процедур, що є останнім серйозним випробуванням перед польотом. Генеральний директор SpaceX Ілон Маск заявив, що очікує запуск ракети в червні.

Starship
Starship на стартовому майданчику на базі Starbase в Бока-Чиці. Фото: SpaceX

Попри те, що SpaceX готова до запуску, команда все ще чекає дозволу від Федерального управління цивільної авіації США (FAA), яке продовжує розслідувати збої під час третього випробувального польоту, що відбувся у березні. Перші два випробувальні польоти Starship завершилися вибухами через кілька хвилин після запуску, а третя спроба досягла багатьох цілей місії, але завершилась невдало.

Starship
Starship на стартовому майданчику на базі Starbase в Бока-Чиці. Фото: SpaceX

Надважкий розгінний блок Super Heavy має тягу 7,7 тонн, що більш ніж удвічі перевищує тягу ракети Saturn V, яка доставила перших людей на Місяць у місіях Apollo, і майже вдвічі перевищує тягу ракети NASA SLS, що вперше полетіла в листопаді 2022 року — вона відправить перших астронавтів місії Artemis II в 2025 році.

Starship
Starship на стартовому майданчику на базі Starbase в Бока-Чиці. Фото: SpaceX

Після повного тестування і сертифікації SpaceX планує використовувати Starship для доставлення вантажів і екіпажу на Місяць, готуючись до побудови постійної бази на його поверхні. NASA вже уклала угоду зі SpaceX про використання модифікованої версії Starship для висадки двох астронавтів на Місяць у межах місії Artemis III, яка може відбутися в 2026 році. Гігантська ракета також може бути використана для доставлення перших людей на Марс, хоча до такої амбітної місії ще далеко.

SpaceX також планує побудувати дві нові пускові вежі на мисі Канаверал у Флориді, що дозволить збільшити кількість випробувань. Маск зазначив, що компанія чекає дозволу на початок робіт на Космічному узбережжі.

Раніше ми повідомляли про те, як уламки від SpaceX Starship продають за 7,5 тис. доларів.

За матеріалами digitaltrends.com

Івана Купала. Як стародавнє свято пов’язане з астрономією
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір
Астрофотограф зафільмував сріблясті хмари над Україною (відео)
Потужні хвилі на Титані руйнують берегову лінію
Дракон і зорі: приголомшливий вид з ілюмінатора Starliner
Starliner «застряг» у космосі: NASA відтермінувала повернення космічного корабля
Життя краще шукати на маленьких екзопланетах із великими місяцями