Компанія SpaceX назвала головну перепону перед четвертим польотом Starship 6 червня

Голова SpaceX Ілон Маск повідомив, що потужна ракета Starship готова до польоту. Космічна компанія планує відправити 120-метрову ракету в четвертий випробувальний політ 6 червня. Однак для цього їй необхідно отримати дозвіл на політ від Федерального управління цивільної авіації (FAA).

Starship
Starship на стартовому майданчику на базі Starbase в Бока-Чиці. Фото: SpaceX

Після отримання дозволу інженери SpaceX зможуть завершити підготовку до запуску Starship, який складається з першого ступеня надважкої ракети-носія Super Heavy та космічного корабля Starship. Запуск відбудеться з космодрому Starbase в Бока-Чиці (штат Техас).

Три попередні випробувальні польоти Starship були проведені з цього ж місця: два з них — минулого року й один — у березні 2024-го. Перші два польоти завершилися вибухами через кілька хвилин після старту, тоді як третій тривав близько 45 хвилин і досяг багатьох цілей місії, зокрема виходу на орбіту.

SpaceX заявила, що четвертий випробувальний політ буде зосереджений на демонстрації можливості повернення і повторного використання ракети-носія Super Heavy та Starship. Планується, що Super Heavy здійснить приземлення і м’яке приводнення в Мексиканській затоці, а Starship — контрольоване входження в Індійський океан. Зрештою, обидві частини ракети мають повернутися на базу після злету, подібно до того, як перший ступінь ракети Falcon 9 приземляється вертикально на землю або на баржу в океані, що дозволяє повторне використання.

«Ми внесли кілька модернізацій програмного та апаратного забезпечення для підвищення загальної надійності та врахування уроків із третього польоту. Команда SpaceX також впровадить зміни, включаючи скидання гарячого ступеня ракети-носія Super Heavy після прискорення, щоб зменшити масу ракети-носія на завершальній фазі польоту», — йдеться в повідомленні на вебсайті SpaceX.

Очікується, що після повного тестування та отримання ліцензії Starship зможе доставляти екіпаж і вантаж на Місяць у межах програми NASA Artemis. Він також може доставити перших людей на Марс, хоча така місія, ймовірно, відбудеться не раніше 2030-х років.

Раніше ми повідомляли про те, як японський мільярдер скасував політ навколо Місяця.

За матеріалами spacex.com