SpaceX назвала дату наступної спроби запуску Starship

Компанія SpaceX назвала дату, обрану для нової спроби запуску космічного корабля Starship. Її призначено на 20 квітня.

Готовий до запуску прототип корабля Starship на стартовому майданчику. Джерело: SpaceX

17 квітня SpaceX провела спробу запуску Starship — першої в історії повністю багаторазової космічної системи. Гігантську ракету встановили на стартовому майданчику, після чого фахівці приступили до її заправки компонентами палива. Однак, лише за кілька хвилин до завершення передстартового відліку, він був зупинений. Причиною стало замерзання клапана наддуву в ступені Super Heavy, що унеможливило проведення запуску. Через деякий час SpaceX опублікувала повідомлення, в якому назвала дату наступної спроби запуску Starship. Вона відбудеться 20 квітня, 62-хвилинне стартове вікно відкриється о 16:28 за київським часом.

SpaceX не вносила змін до плану польоту Starship. Передбачається, що після відокремлення від корабля, ступінь Super Heavy виконає частковий маневр повернення і приводниться у води Мексиканської затоки за 32 км від місця запуску. Що стосується прототипу Starship, то він розвине достатню швидкість, щоб вийти на низьку навколоземну орбіту, і зробити неповний виток навколо Землі. У районі Гавайських островів корабель активує двигуни та увійде в атмосферу, після чого приводниться в океан приблизно за 100 км від північно-західного узбережжя острова Кауаї. Загальна тривалість польоту становитиме близько 90 хвилин.

Важливо зазначити, що під час майбутнього випробування SpaceX не планує рятувати ні Super Heavy, ні Starship. Навіть якщо прототип корабля переживе вхід в атмосферу, то він все одно зруйнується під час приводнення.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine