Геліосфера Сонячної системи за своєю формою, як виявилояь, дуже нагадує круасан з розпушеними кінцями. Про це заявили вчені з університету Меріленд у Коледж-Парку, повідомляє ScienceAlert.
Геліосфера формується сонячним вітром, що спрямований у міжзоряний простір. Цей ефект створює простір сонячного впливу, у межах якого об’єкти Сонячної системи захищені від потужного космічного випромінювання. Фактично Сонячна система існує у вигляді міхура — це й називається геліосферою. Розуміння того, як він працює, є важливою частиною пізнання нашої Сонячної системи.
Раніше вчені припускали, що геліосфера за формою нагадує комету із закругленою передньою кромкою і довгим «хвостом» позаду неї. Проте нове відкриття руйнує колишню теорію.
Оскільки ми перебуваємо всередині геліосфери, її межа насправді непомітна. З’ясувати її форму не так просто. У цьому допомогли обидва зонди Voyager і New Horizons, що відвідав Плутон. Ці три космічні апарати побували у найвіддаленіших куточках Сонячної системи. Зонди Voyager змогли навіть перетнути межу геліосфери й зараз летять крізь міжзоряний простір.
Вчені створили комп’ютерну модель із використанням даних космічних місій NASA, щоб охарактеризувати поведінку частинок у космосі, які заповнюють простір геліосфери. Потім вивчили геліосферні струмені, що виходять від Сонця й сформувалися в результаті взаємодії магнітного поля нашої зорі та міжзоряного магнітного поля. Виявилося, що замість того, щоб іти по прямій, вони згинаються під впливом потужного міжзоряного потоку, який вигинає геліосферу так, що вона стає схожою на круасан.
Згубне випромінювання галактичних космічних променів може зробити світ непридатним для життя. Проте наша Сонячна система уникла цієї долі через сильний небесний щит.
Раніше ми повідомляли про те, як, згідно з новою теорією, у минулому Сонце могло бути частиною подвійної системи.