Сонце у 2020 році

Представлений колаж складений із 366 знімків, зроблених супутником Proba-2. Кожне зображення відповідає одному дню минулого року.

Сонце у 2020 році, очима супутника Proba-2. Джерело: ESA/Royal Observatory of Belgium

Усі зображення були отримані за допомогою встановленої на супутнику камери SWAP (The Sun Watcher using APS and Image Processing). Вона веде фільмування в екстремальній високоенергетичній частині ультрафіолетового діапазону, що дає змогу вивчати деталі сонячної корони. Світлими тонами позначено найактивніші регіони, темними — корональні діри.

2020-й рік ознаменував початок нового циклу сонячної активності. Можна помітити, що в його перші місяці світило було досить спокійним. Але до кінця року воно вже явно демонструвало деякі ознаки «пробудження». На поверхні Сонця з’явилося безліч активних регіонів, що виробляють спалахи та корональні викиди маси. Найпотужніша подібна подія відбулася 29 листопада.

Також можна звернути увагу на те, що на знімках, що відповідають 21 червня та 14 грудня, частина диска світила закрита Місяцем. У ці дні на Землі можна було спостерігати сонячні затемнення.

За матеріалами http://www.esa.int