Сонце може «засліпити» систему попередження проти небезпечних астероїдів

На Землі існують безліч телескопів, частина з яких шукають у космосі смертельно небезпечні астероїди. Більшість вдається відловити, але деякі можуть непомітно «підкрастися» до нас та раптово завдати нищівного удару. Причому допоможе їм у цьому наше джерело енергії та життя — Сонце. Астрономи кажуть, що у світлі нашої зорі можуть бути приховані потенційно небезпечні скелясті об’єкти.

Пошуки у бік Сонця виявили кілька астероїдів поблизу орбіти Венери
Пошуки у бік Сонця виявили кілька астероїдів поблизу орбіти Венери. Зображення: The Sun

Сліпа пляма

Більшість сучасних технологій спрямовані за межі Сонячної системи — у холодний і далекий Всесвіт, в який наразі вдивляється найпотужніша обсерваторія James Webb. Але через Сонце у таких телескопів утворюється сліпа пляма.

Недавні дослідження Оглядового телескопа ДВТ (VLT Survey Telescope) зіткнулися з цією проблемою, щоб отримати уявлення про те, що проходить повз наш погляд. Детальне вивчення виявило раніше невідкриті навколоземні об’єкти, зокрема астероїди. Хоча ймовірність зіткнення астероїда із Землею невелика, це не нульовий ризик. Якщо залишити такі об’єкти без уваги, це може призвести до летальних наслідків для всього людства.

VLT Survey Telescope
Оглядовий телескоп ДВТ (VLT Survey Telescope) на передньому плані це найбільша обсерваторія у світі, розроблена виключно для огляду неба при видимому світлі. Фото: ESO

Несподівані відкриття

«Дослідження астероїдів, як правило, проводяться вночі, здебільшого виявляючи об’єкти за межами орбіти Землі. Це створює сліпу пляму, бо багато навколоземних об’єктів можуть ховатися в сонячному світлі всередині орбіти Землі. Нові телескопи наразі шукають астероїди, які приховуються у сяйві Сонця. Вони вже виявили багато раніше не відкритих астероїдів», — пояснив професор Скотт Шепард у своїй статті під назвою «У сяйві Сонця» в журналі Science.

Серед таких об’єктів був перший астероїд у внутрішній орбіті Венери. У ще одного виявили один із найкоротших відомих періодів обертання навколо Сонця. Обидва були знайдені за останні два роки. Тож ми повинні очікувати про відкриття набагато більшої кількості астероїдів, деякі з низ навіть можуть становити приховану небезпеку для людства у майбутньому.

Нагадаємо, що раніше повз Землю пролетів черговий астероїд, але зіткнення знову не сталося.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine