Solar Orbiter розкрив 18-річну таємницю Сонця

У березні цього року, лише через кілька місяців після завершення основної місії Solar Orbiter, датчик екстремального ультрафіолетового випромінювання (EUI) на борту космічного апарата вперше зафіксував унікальну подію, яка показала, що магнітне явище повторного з’єднання постійно відбувається в локальних масштабах. Подія була зафіксована 3 березня 2023 року та тривала впродовж години.

Solar Orbiter
Solar Orbiter Європейського космічного агентства (ESA) — це провідна наукова лабораторія, яка має на меті розкрити таємниці поведінки Сонця

Повторне з’єднання — це фундаментальний механізм вивільнення енергії у перегрітих газах, відомий як плазма, і вважається основним механізмом для живлення великомасштабних сонячних вивержень. Це робить його прямою причиною космічної погоди та головним кандидатом на таємниче нагрівання зовнішньої атмосфери Сонця.

Температури навколо точки магнітного поля, де його інтенсивність падає до нуля, відомої як нульова точка, підтримувалися на рівні близько 10 млн °C, потім був зафіксований викид матеріалу, який рухався зі швидкістю близько 80 км/с.

Під час передачі даних зонд перебував приблизно на півдорозі між Землею та Сонцем. Це дозволило скоординувати спостереження за допомогою місій NASA Solar Dynamics Observatory (SDO) та Interface Region Imaging Spectrograph (IRIS). Потім дані трьох місій були об’єднані під час аналізу.

Результати Solar Orbiter свідчать про те, що повторне з’єднання в масштабах, які раніше були занадто малими, щоб їх можна було розпізнати, постійно відбувається як м’яким, так і вибуховим шляхом. Це важливо, бо це означає, що повторне з’єднання може постійно передавати масу та енергію до корони, що лежить вище, сприяючи її нагріванню.

Solar Orbiter
Місія ESA Solar Orbiter наближається до Сонця. Анімація: ESA/ATG medialab

Раніше ми повідомляли про те, як Solar Orbiter здійснив перший проліт крізь сонячну корону.

За матеріалами SciTech.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine