Solar Orbiter надіслав приголомшливе відео наближення до Сонця

Нещодавно космічний апарат Solar Orbiter вчергове пролетів близько до Сонця, щоб показати людству неймовірні кадри наближення до зорі, яке він знімав протягом 20 днів: з 20 вересня по 10 жовтня 2022 року. Приголомшлива послідовність була знята в той час, коли наше Сонце перебуває в активній фазі, тому на відео помітно багато великих плазмових шлейфів, що виринають із поверхні зорі.

Космічний апарат Solar Orbiter
Космічний апарат Solar Orbiter. Зображення: NASA

Європейське космічне агентство (ESA) керує місією Solar Orbiter. Вони опублікували приголомшливу покадрову зйомку, зроблену за допомогою камери екстремального ультрафіолетового випромінювання (EUI) космічного апарата з високою роздільною здатністю. EUI вдалось усі 20 днів знімати Сонце в панорамному режимі, що дозволяло вченим отримати неймовірно детальний погляд на зорю.

Вчені покращили кольори в покадровій зйомці, оскільки людське око не бачить довжину хвилі ультрафіолетового випромінювання, у якій працює прилад. Коли зоря обертається на відео, ми бачимо, наскільки вона активна. Атмосфера її корони досягає температури мільйона градусів за Цельсієм.

Уважні глядачі можуть помітити, що зображення злегка «стрибає». Це тому, що у ці моменти EUI не міг надсилати дані на Землю. Залежно від місця перебування Solar Orbiter на орбіті час передачі даних міг змінюватись від кількох годин до кількох днів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Solar Orbiter здійснює регулярні близькі обльоти Сонця в межах орбіти Меркурія. Апарат не наближається так близько, як сонячний зонд NASA Parker Solar Probe, адже має камери високої роздільної здатності, які просто не витримають вищих температур, за яких працює зонд Parker.

Solar Orbiter також здійснює регулярні обльоти Венери, використовуючи її гравітацію, щоб поступово відхиляти свою орбіту від площі екліптики. Ці маневри, врешті-решт, дозволять Solar Orbiter вийти до полюсів Сонця, чого раніше не робив жоден космічний апарат. Вчені вважають, що полярні регіони містять підказки про те, як зоря генерує своє магнітне поле, яке, у свою чергу, керує її 11-річним циклом активності, припливами та відпливами у формуванні сонячних плям, сонячних спалахів та вивержень.

Раніше ми повідомляли про те, як потужний спалах на Сонці вивів з ладу радіо в Африці та на Близькому Сході.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів