Скільки радіації отримає людина під час польоту на Марс?

Група вчених з різних країн здійснила комп’ютерне моделювання польоту людини на Марс. Вони оцінили, яку кількість опромінення отримає кожен орган за час подорожі. Дослідники рекомендують посилати у цю місію людей, які до того зазнавали мінімального впливу радіації.

Політ на Марс.
Політ на Марс. Джерело: forbes.com

Політ на Марс: тіло людини

Під час польоту на Марс, який триватиме 6-7 місяців астронавти знаходитимуться за межами озонового екрана та магнітного поля Землі. Це викликає побоювання виникнення у них численних захворювань, пов’язаних із дією сонячної радіації. Дізнатися, наскільки насправді небезпечним є така подорож вирішила велика група вчених з різних країн.

Дослідження проводилося на дуже досконалій комп’ютерній моделі людського тіла Geant4. Вона дозволяє оцінити радіаційний вплив не тільки на тіло в цілому, але і на кожен орган окремо. Мова іде про довготривалий вплив невеликих доз радіації. Медичний досвід людства у цій галузі досі достатньо обмежений.

Вчені заклали всередину моделі політ на Марс та назад тривалістю 600 діб, а також перебування на Марсі протягом 400 діб. Варто пам’ятати, що червона планета практично позбавлена магнітного поля та атмосфери. З точки зору радіаційної безпеки вона мало відрізняється від космічного простору.

Методи захисту від радіації

Крім того, вчені оцінили ефективність різних пасивних та активних засобів протидії радіації. Зокрема вони змоделювали ситуацію, коли люди під час подорожі на Марс захищені товстими стінами космічного корабля, приймають медичні препарати та дотримуються певної дієти. Також модель випробували в ситуації, яка імітує станцію на Марсі, захищену шаром реголіту чи води.

В результаті було зроблено висновок, що якими б ефективними не були захисні засоби, рівень ураження людських органів радіацією все одно призведе до небезпеки виникнення хвороб. Найбільший же захист від радіації забезпечуватиме перебування на поверхні Марсу у сховищах із комбінації води та реголіту.

Найбільш надійним способом вберегти астронавтів від променевої хвороби дослідники вважають мінімізацію радіаційного впливу, який вони отримують до нього. Таким чином сумарна отримана доза буде мінімальною.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine


Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії