Сінгапур став новим учасником Угод Артеміди

Сінгапур став вісімнадцятою країною, що приєдналася до Угод Артеміди. Церемонія підписання відбулася 28 березня у Вашингтоні. З боку Сінгапуру, Угоди підписав міністр торгівлі та промисловості Ган Кім Йонг.

Церемонія підписання Сінгапуром Угод Артеміди. Джерело: Singaporean TV news

«Я сподіваюся, що, приєднавшись до Угод Артеміди, Сінгапур зможе більш тісно співпрацювати з партнерами-однодумцями, такими, як США, для просування міжнародного діалогу про космічні норми та стимулювання розвитку глобального космічного сектора», — сказав міністр. Також він висловив сподівання, що Угоди дозволять зміцнити співпрацю між Сінгапуром та США у космічній сфері.

Сінгапур є відносно новим гравцем у цій галузі. Зараз його аерокосмічний сектор налічує близько 50 компаній та тисячі фахівців. Вони займаються такими видами діяльності, як проєктування та виробництво компонентів космічних апаратів, а також надання супутникових послуг.

Також варто зазначити, що минулого місяця уряд Сінгапуру оголосив про намір інвестувати 150 млн сінгапурських доларів (110 млн дол. США) з метою розвитку космічного потенціалу країни.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 2021 (183)

До товару

Що таке Угоди Артеміди

Угоди Артеміди — це договір між урядами держав, які беруть участь у програмі Artemis. Він визначає принципи співпраці та громадянської діяльності з дослідження та використання Місяця, Марса, комет та астероїдів у мирних цілях.

Угоди Артеміди встановлюють наступний набір основних принципів, якими повинні керуватися всі його підписанти:

  • Мирні дослідження. Усі дії, які здійснюються в межах програми Artemis, повинні здійснюватися винятково з мирною метою.
  • Прозорість. Учасники Угод повинні відкрито розповідати про цілі своєї діяльності, щоб уникнути плутанини та конфліктів.
  • Технічна сумісність. Учасники Угод використовуватимуть єдині технічні стандарти, що забезпечить взаємозамінність різних компонентів та підвищить рівень безпеки.
  • Екстрена допомога. Учасники Угод зобов’язані надавати допомогу астронавтам, які потрапили в біду.
  • Реєстрація космічних об’єктів. Учасники Угод повинні підписати Конвенцію про реєстрацію об’єктів, що запускаються у космічний простір.
  • Публікація наукових даних. Учасники Угод зобов’язуються публікувати зібрану наукову інформацію, щоб нею міг користуватися весь світ.
  • Захист спадщини. Учасники Угод зобов’язуються зберігати історичну спадщину людства за межами Землі.
  • Космічні ресурси. Видобуток та використання ресурсів об’єктів Сонячної системи є ключем до безпечного та сталого дослідження космічного простору. Учасники Угод підтверджують, що така діяльність має проводитись відповідно до «Договору про космос».
  • Запобігання конфліктам. Учасники Угод зобов’язуються запобігати сторонньому втручанню у космічну діяльність та підтримувати принцип належної уваги, як того вимагає Договір про космос.
  • Космічне сміття. Учасники Угод зобов’язуються забезпечувати безпечну утилізацію космічного сміття.

Угоди Артеміди підписали 18 країн: США, Австралія, Бразилія, Великобританія, Італія, Канада, Люксембург, ОАЕ, Японія, Південна Корея, Нова Зеландія, Польща, Ізраїль, Мексика, Румунія, Бахрейн, Сінгапур та Україна.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів