Вчені гадають, як вивчити міжзоряні об’єкти, які час від часу залітають до Сонячної системи. Зробити це міг би апарат чи, скоріше, їхня група, якими в автономному режимі керує штучний інтелект.

Міжзоряні гості
Хіроясі Цукамото з Іллінойського університету пропонує систему штучного інтелекту, яка могла б гідно зустріти гостей Сонячної системи. І мова зовсім не про інопланетян, дружніх чи не дуже. Як вчені дізналися протягом останніх кількох років, до нас достатньо часто залітають із міжзоряного простору комети та астероїди.
Проте ми про них досі, крім факту існування, практично нічого не знаємо. А було б цікаво встановити, чи відрізняється їхній хімічний склад від того, що мають наші комети та астероїди. Проте для цього треба їх якось перехопити, а це вкрай непросто.
Міжзоряний об’єкт з’являється у Сонячній системі несподівано. Вектор його швидкості заздалегідь невідомий. Обрахувати орбіту треба терміново, бо швидкість становить десятки кілометрів за секунду. Тож спрямувати до такого об’єкта космічний апарат і не промахнутися достатньо складно.

Штучний інтелект
І саме тут інженери пропонують своє рішення — штучний інтелект. Він має бути на борту космічного апарата, сам здійснювати відстежування міжзоряних астероїдів та комет і розраховувати траєкторію для зустрічі з ними.
Звичайно, цим могли б зайнятися і люди на Землі. Однак дослідники стверджують, що в такій справі дуже важливою є оперативність реагування на нові дані, й саме тому розроблена Цукамото система штучного інтелекту під назвою Neural-Rendezvous може впоратися із цим завданням найкраще.
Поки що Neural-Rendezvous випробували на симуляторі космічного апарата M-STAR. Але в майбутньому це має бути справжній космічний апарат. Точніше — кілька апаратів, причому вони заздалегідь мають бути розташовані в космосі таким чином, щоб найкраще перекривати можливі напрямки, з яких може прибути міжзоряний гість.
За матеріалами phys.org