Штучний інтелект виявив приховані дороги в лісі

Науковці навчили штучний інтелект шукати на супутникових знімках дороги, які приховують дерева у лісі. Неконтрольоване будівництво інфраструктури завдає значної шкоди навколишньому середовищу та дикій природі.

Штучний інтелект знайшов дороги в лісі
Штучний інтелект знайшов дороги в лісі. Джерело: Remote Sensing (2024). DOI: 10.3390/rs16050839

Аналіз супутникових знімків

Супутникові знімки, проаналізовані за допомогою штучного інтелекту, стають новим інструментом для пошуку не нанесених на карту доріг, які завдають шкоди навколишньому середовищу та дикій природі.

Почесний професор Університету Джеймса Кука Білл Лоуренс став співавтором дослідження, в якому проаналізована надійність автоматизованого підходу до великомасштабного картографування доріг за допомогою згорткових нейронних мереж, навчених на даних про дороги, з використанням супутникових знімків.

За його словами, Земля переживає безпрецедентну хвилю дорожнього будівництва, і до середини століття очікується близько 25 млн км нових доріг із твердим покриттям. Приблизно 90 відсотків всього дорожнього будівництва відбувається в країнах, що розвиваються, зокрема у багатьох тропічних і субтропічних регіонах з винятковим біорізноманіттям.

Відстеження будівництва доріг

«Багато доріг у таких регіонах, як легальних, так і нелегальних, не нанесені на карту, а дослідження з картографування у бразильській Амазонії, Азійсько-Тихоокеанському регіоні та інших регулярно виявляють до 13 разів більшу протяжність доріг, ніж зазначено в урядових або дорожніх базах даних», — зазначає професор Лоуренс.

Традиційно картографування доріг означало відстеження дорожніх об’єктів вручну за допомогою супутникових знімків. Це неймовірно повільно, що робить майже неможливим отримання оперативних та об’єктивних даних про стан дорожнього будівництва.

Що може штучний інтелект?

Дослідники навчили три моделі машинного навчання автоматично наносити на карту дорожні об’єкти на супутникових знімках високої роздільної здатності, що охоплюють сільські, загалом віддалені й часто лісисті райони Папуа-Нової Гвінеї, Індонезії та Малайзії. Це дослідження демонструє неабиякий потенціал штучного інтелекту для вирішення таких масштабних завдань, як глобальне картографування доріг. 

Розширення мережі доріг є, мабуть, найважливішою прямою загрозою для тропічних лісів у всьому світі. За кілька років штучний інтелект може дати нам засоби для картографування та моніторингу доріг у найбільш екологічно критичних регіонах світу.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада