Шість планет, Місяць і комета: астрофотограф показав «парад планет»

Астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував у соцмережах яскравий колаж. Він демонструє широко розрекламований ЗМІ недавній «парад планет».

Колаж, що демонструє «парад планет» у січні 2025 року. Джерело: Andrew McCarthy

У січні 2025 року на небі склалися умови, які дали можливість одночасно спостерігати відразу шість планет Сонячної системи: Венеру, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун (зрозуміло, неозброєним оком можна було побачити лише перші чотири з них).

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Розповідаючи про цю подію, багато ЗМІ чомусь робили акцент на 21 січні, як дні, коли всі планети вишикуються на небі в дугу — що, відверто кажучи, мало небагато сенсу. Оскільки орбіти планет проходять поблизу площини екліптики, на земному небі вони завжди розташовані вздовж дуги. І дата 21 січня не була унікальною, бо положення шести планет на небі мало чим відрізнялося від сусідніх днів.

Але, в будь-якому разі, навіть якщо описи події не вирізнялися особливою точністю, вони спонукали багатьох людей поглянути на небо і помилуватися планетами. Астрофотограф Ендрю Маккарті вирішив показати, який би вони мали вигляд, якби перебували в одному невеликому секторі неба, вишикувавшись у геометрично вивірену лінію. Для цього він зазнімкував кожну з шести планет за допомогою телескопа, після чого зробив колаж із дотриманням масштабів, які демонструють їхні видимі розміри на небі відносно одна одної та Місяця.

Юпітер і Марс. Джерело: Andrew McCarthy

Якщо дивитися зверху вниз по діагоналі, на фото зображені Сатурн, Венера, Нептун, Уран, Юпітер, Марс і Місяць. Для порівняння, Маккарті також додав на зображення комету C/2024 G3 (ATLAS), яка в січні прикрасила небо південної півкулі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів