Російські космонавти, що дісталися МКС, одягнули льотні комбінезони жовтого кольору з синіми вставками. Багато хто розцінив це як приховану підтримку України, яка зараз зазнає агресії від їхньої країни. Але можливо, справжня мета цього дійства була прямо протилежною.
Жовто-сині костюми росіян
У п’ятницю, 18 березня, на Міжнародну космічну станцію (МКС) прибув екіпаж російського корабля «Союз». Попри безперервну агресію проти України, співробітництво з країною-порушницею кордонів у галузі освоєння орбіти Землі так і не було перервано. Але увагу світових ЗМІ привернув не цей факт, а те, що росіяни прибули на борт у жовтих льотних комбінезонах із синіми вкрапленнями. Багато хто розцінив це як натяк на український прапор. У мережі з’явилося кілька передбачень, що ж насправді це може означати. Бо, зрештою, варіант про «надмірну кількість жовтої тканини», озвучений самими космонавтами, жодної критики не витримує.
Підтримка космонавтами України
Перша версія полягає у тому, що Олег Артем’єв, Денис Матвєєв та Сергій Корсаков підтримують країну, що зазнала вторгнення з боку росії. Просто свою позицію вони можуть висловити лише так.
На підтримку цієї версії наводять такий аргумент: Олег Артем’єв під час пресконференції на питання про колір комбінезонів віджартувався. Хоча міг би прямо сказати, що Україна тут ні до чого. Цей приклад досить сумнівний. Адже більшість населення росії підтримує збройну агресію, яку чинить їхня країна. Космонавти, серед яких багато військових, не виняток. До того ж костюми були запаковані ще кілька місяців тому, і шансів, що хтось так оперативно відреагував на зміну обставин, немає.
Крім того, не треба забувати, що космонавти після завершення кар’єри часто опиняються у місцях, подібних до держдуми росії. Навіть більше, вони зовсім не схильні виступати з боку опозиції — Сергій Крикальов та Валентина Терешкова яскравий тому приклад. Ці видатні підкорювачі космосу повністю підтримують війну.
Звичайний збіг
Друга версія, чому російські льотні комбінезони так нагадують український прапор — це звичайний збіг. Саме її дотримується «Роскосмос». Пресслужба агентства у своєму Telegram-каналі повідомила, що костюми нового екіпажу виконані в кольорах емблеми МДТУ імені Баумана, який закінчили всі троє космонавтів. Вони цілком могли підтримати так alma mater. Зрештою, жовтий колір у символіці є не тільки в України, а бачити український прапор скрізь і в усьому — це божевілля.
Проти цієї версії говорить те, що барви спецодягу ближче до жовто-синього українського прапора ніж до відтінку університету. Головний аргумент за цю версію — комбінезони виготовлялися задовго до польоту та з повної згоди керівництва. Але це може працювати й на користь іншої версії: «вгадати» з кольорами легше було не випадково, а спеціально.
Невдала пропаганда
Нарешті, уся історія з жовто-синіми комбінезонами може виявитися лише невдалою пропагандою росіян. Таким чином вони хотіли відсвяткувати річницю «кримського референдуму», який відбувся 18 березня.
Аргументом за цю версію виступає впевненість керівництва рф у швидкій перемозі над Україною. Росіяни хотіли захопити нашу країну всього за 15 днів. Вони планували повторити Крим. Це підтверджують планувальні документи одного з підрозділів батальйонної тактичної групи 810-ї окремої бригади морської піхоти чорноморського флоту російської федерації, що були захоплені Збройними Силами України (ЗСУ). Тобто вся «спецоперація» мала завершитися до 6 березня. У цьому випадку можна було б вважати, що це мала бути така собі демонстрація «дружби народів».
Тому такий вибір кольорів міг означати підтримку росіянами українців, яких звільнили від «нацистів». Можливо, що в цей день була запланована подібна акція у Києві, але вже в кольорах триколору.
Необхідно пам’ятати, що комбінезони виготовлялися для кожного з космонавтів окремо за особистими мірками. До того ж цей одяг неможливо пошити швидко десь за рогом. Тому все говорить про те, що такий вибір кольорів не може бути акцією протесту або випадковим збігом обставин.
У будь-якому разі правду дізнаємося нескоро. У росії заборонене саме слово «війна». І не схоже, що держава готова робити винятки навіть для космонавтів. А що насправді вони думають, світ дізнається лише після того, як впаде режим путіна.
За матеріалами Аrstechnica.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine