Шанси на старт місії Crew-8 до МКС оцінюють в 90%

SpaceX готується до запуску трьох астронавтів NASA та одного космонавта «Роскосмосу» на Міжнародну космічну станцію (МКС). Місія Crew-8 має стартувати 1 березня з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді.

Екіпаж Crew-8 на фонІ ракети Falcon 9 готується до відправки на МКС
Екіпаж Crew-8 на тлі ракети Falcon 9 готується до відправлення на МКС. Фото: SpaceX

Як і для будь-якого іншого ракетного запуску, для забезпечення безпеки ракети й людей на борту необхідні спокійні погодні умови на космодромі та вздовж траєкторії польоту. NASA завжди звертається до 45-ї метеорологічної ескадрильї за прогнозами напередодні запуску, і наразі вона оцінює ймовірність того, що політ відбудеться вчасно, на рівні 90%.

У разі відтермінування існують інші можливості для запуску протягом наступних двох днів. Хоча через незначне погіршення погодних умов ймовірність запуску знизиться до 75% у суботу і 60% у неділю.

Crew-8, до складу якого входять астронавти NASA Майкл Барратт, Метью Домінік і Жанетт Еппс, а також космонавт «Роскосмосу» Олександр Гребенкін, нещодавно завершив повну репетицію запуску на космічному кораблі SpaceX Crew Dragon.

SpaceX транслюватиме у прямому ефірі ранні етапи місії, включаючи запуск ракети Falcon 9, повернення прискорювача першого ступеня і відділення ступенів. Ті, хто налаштуються на трансляцію, також зможуть почути переговори між екіпажем і Центром управління польотами.

Якщо ракета стартує вчасно, космічний корабель Crew Dragon пристикується до МКС у суботу, 2 березня, а за дві години до цього розпочнеться пряма трансляція NASA.

Раніше ми показували політ Crew Dragon Axiom-3 над Гімалаями.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine