Solar Orbiter сфотографував гігантський протуберанець

Європейське космічне агентство опублікувало вражаюче зображення, отримане зондом Solar Orbiter 15 лютого 2022 року. На ньому видно гігантський протуберанець. Знімок був зроблений за допомогою камери EUI, що здійснює зйомку в ультрафіолетовому діапазоні.

Сонячний протуберанець, сфотографований зондом Solar Orbiter 15 лютого 2022 року. Джерело: Solar Orbiter/EUI Team/ESA & NASA

Протуберанці являють собою структури, що складаються з відносно холодної (порівняно з сонячною короною) плазми, які піднімаються та утримуються над видимою поверхнею Сонця магнітним полем. Їхня довжина може сягати сотень тисяч і навіть мільйонів кілометрів. Фото Solar Orbiter наочно демонструє розмір таких структур. Для кращого розуміння масштабів відзначимо, що діаметр нашого світила становить 1,4 млн км, тоді як діаметр нашої планети — всього 12,7 тыс. км.

Найчастіше протуберанці супроводжуються корональними викидами маси. В тих випадках, коли вони виявляються спрямованими на Землю, такі викиди призводять до виникнення полярних сяйв, порушень у роботі систем зв’язку й навіть можуть мати наслідком загибель космічних апаратів. Сфотографований Solar Orbiter протуберанець теж супроводжувався корональним викидом. На щастя, він не був направлений у бік нашої планети.

Варто зазначити, що знімок протуберанця, який зробив Solar Orbiter, став «рекордним». Справа в тому, що в момент зйомки зонд знаходився істотно ближче до Сонця, ніж переважна більшість досліджуючих його апаратів. Але при цьому між ними залишалася достатня відстань, щоб і сонячний диск, і весь протуберанець опинилися в одному кадрі. На даний момент цей протуберанець є найбільшою структурою, що була зафіксована в одному полі зору з диском нашого світила з такою деталізацією. За словами фахівців, це дає нові можливості дізнатися, як такі події пов’язані з сонячною активністю.

Нагадаємо, що нещодавно зонд Solar Orbiter пролетів крізь хвіст комети Леонарда.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео