SETI розпочала наймасштабніший пошук інопланетян в історії

Науковці розширили пошук інопланетних технологічних сигнатур завдяки новому експерименту, в якому беруть участь Інститут SETI, Breakthrough Listen і Національна радіоастрономічна обсерваторія (NRAO).

Very Large Array
Very Large Array. Фото: Unsplash

Проєкт отримав назву COSMIC (Commensal Open-Source Multimode Interferometer Cluster) і використовує радіотелескопи Дуже великого масиву ім. Карла Янського (VLA) в Нью-Мексико. COSMIC забезпечує значний прорив в охопленні, у порівнянні з попередніми дослідженнями SETI, що дає можливість прослуховувати сотні тисяч та мільйони зоряних систем на частотах від 0,75 до 50 ГГц. Це дозволяє провести детальний пошук SETI на 80% всього неба, що вдвічі глибше, ніж попередні пошуки SETI.

Проєкт COSMIC зараз фокусується на створенні великого огляду технологічних сигналів із більш ніж 500 тисяч джерел. COSMIC сканує космічні радіоджерела зі швидкістю близько 2 тисяч на годину, використовуючи дані VLA Sky Survey (VLASS), який розпочав свій третій цикл спостережень у січні 2023 року. COSMIC отримує копію необроблених даних, зібраних 27-дюймовою антенною решіткою, до того, як VLA здійснює автоматизовану стандартну обробку.

Особливість COSMIC полягає у високій часовій чутливості, здатності виявляти радіосигнали тривалістю в наносекунди. Це робить його ефективним інструментом для виявлення коротких сигналів у міжзоряних пересиланнях. Система COSMIC також розроблена з урахуванням майбутніх можливостей модернізації, включаючи застосування машинного навчання для ще ретельнішого аналізу даних.

Експерименти з машинного навчання вже проводилися на даних SETI, зібраних іншими радіотелескопами, й можуть бути використані в COSMIC після повного розуміння системи. COSMIC також пропонує іншим астрономічним проєктам використовувати його обчислювальну потужність через Ethernet.

Проєкт провів тестове прослуховування сигналів від космічного апарата Voyager 1 на відстані близько 159 а.о. від Землі. Тепер, після аналізу пів мільйона радіоджерел, розпочинається наймасштабніший пошук інопланетян в історії, який детально описаний у статті з провідним автором Ченоа Трембле в The Astronomical Journal.

Раніше ми повідомляли про те, що проєкт SETI отримав 200 млн доларів на пошук інопланетян.

За матеріалами space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine