Sentinel-2 зазнімкував виверження Кракатау

На початку лютого в Зондській протоці розпочалося виверження вулкана Кракатау. Він викинув кілька стовпів із попелу та газу, висота яких сягала кількох кілометрів. Влада Індонезії порадила місцевим мешканцям не наближатися за два кілометри до вулкана та попередила про ризик виникнення цунамі.

Виверження вулкана Кракатау (знімок супутника проєкту Sentinel-2). Джерело: ESA

Супутник проєкту Sentinel-2, що належить ESA, сфотографував виверження вулкану. Зроблене 3 лютого зображення наочно демонструє шлейф, що тягнеться від вершини Кракатау.

Крім вулканічного попелу, на знімку Sentinel-2 загалом можна побачити чотири острови: Раката, Сергун, Раката-Кечіл, а також Анак-Кракатау. Перші три фрагменти суші є залишками набагато більшого острова, який був знищений під час грандіозного виверження 1883 року. За сучасними оцінками, його потужність склала 200 мегатонн у тротиловому еквіваленті. Внаслідок виверження та викликаного ним цунамі загинули приблизно 40 тисяч людей. Піднятий в атмосферу попіл призвів до тимчасового зменшення середньої температури у північній півкулі на 1,2°C.

Вибух Кракатау зруйнував майже 70% острова, включаючи вулканічний купол. Проте вже 1927 року на його місці з’явився новий конус. Його назвали Анак-Кракатау (Дитя Кракатау). З 1950-х років він ріс із середньою швидкістю близько 13 см на тиждень. Наразі острів височіє вже більш ніж на 400 м над рівнем моря.

Нагадаємо, що у січні у Тихому океані відбулося потужне виверження вулкана Хунга. Супутники, що перебувають на навколоземній орбіті, сфотографували як саму подію, так і викликані нею руйнування.

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале!

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine