Сенат США розпорядився опублікувати деякі секретні документи щодо НЛО

У новому законі про військовий бюджет на 2024 рік, який щойно прийняв Конгрес США, міститься вимога до силових відомств оприлюднити принаймні частину матеріалів щодо НЛО, або, як їх зараз називають, «неідентифіковані аномальні явища» (НАЯ). Щоправда, зміст цього пункту не до кінця влаштовує активістів, які за нього боролися.

Конгрес США дозволив публікувати матеріали про НЛО
Конгрес США дозволив публікувати матеріали про НЛО. Джерело: Getty Images/Phil Roeder

Американські військові публікуватимуть свідчення існування НЛО

Конгрес США зобов’язав військових країни опублікувати частину наявних матеріалів щодо спостережень НЛО. Така вимога міститься в одній зі статей нового оборонного бюджету на 2024 рік. Згідно з нею, на Національний архів США покладається обов’язок збирати й оприлюднювати дані військових та спеціальних служб щодо аномальних явищ і можливих слідів позаземного розуму.

Щоправда, стосуватиметься це не всіх документів, фото та відеозаписів, а тільки тих, що зроблені понад 25 років тому. До того ж президент США може вказати, що деякі з них мають лишатися секретними. З іншого боку, різноманітним відомствам дозволили оприлюднювати й свіжіші свідчення існування НАЯ, якщо вони вважатимуть, що такі дії не суперечать інтересам національної безпеки.

При цьому в документах є явна плутанина і недоговореність у термінах. Із самими НАЯ все відносно ясно, до них належить усе незрозуміле, що можна побачити не тільки у повітрі, а й у космосі та під водою. А ось зі слідами діяльності позаземного розуму все не так однозначно. Ніде не вказано, що означає цей термін. Отже, що саме треба розсекречувати, лишається незрозумілим. Те ж стосується і технологій невідомого походження.

Поправка Шумера-Раунда

Взагалі цей пункт у законі про бюджет США з’явився завдяки ініціативі, яка отримала назву «поправка Шумера-Раунда». Вона була внесена на обговорення ще п’ять місяців тому й увесь цей час обговорювалася законодавцями.

При цьому від самого початку поправка Шумера-Раунда передбачала значно рішучіші дії щодо оприлюднення наявних документів щодо інопланетян. Конгрес прийняв її у дуже урізаному вигляді, й це викликало неабияке незадоволення з боку активістів.

Останні висловили свої побоювання щодо того, що за неповним прийняттям їхніх пропозицій стоїть лобі з боку авіабудівних корпорацій. Нібито вони мають якісь секретні розробки, які базуються на інопланетних технологіях, і тому не зацікавлені у відкритості інформації.

Однак джерела всередині Конгресу вже спростували ці заяви, повідомивши, що жодного опору з боку окреслених кіл взагалі не було. А от військові справді робили й роблять усе для того, аби розкривати менше своїх документів про НЛО.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine