Згідно з останнім дослідженням, розмір Сонця виявився трошки меншим, ніж вважалося раніше. Нові дані про розміри нашої зірки можуть значно вплинути на наше розуміння її внутрішньої структури. Нове дослідження, що наразі перебуває на етапі експертної оцінки, підтверджує попередню роботу, яка використовувала звукові хвилі на Сонці — по суті, його сейсмічну активність — для розрахунку розміру й також виявила відмінність діаметру зірки від прийнятого у традиційній моделі.
Вчені з Кембриджського університету, які працюють над дослідженням, використовували геліосейсмологію для оцінки розміру Сонця. За їхніми словами, геліосейсмологічні дослідження дозволяють отримати інформацію про ядерні реакції, хімічний склад і базову структуру нашої зірки. Цікаво, що звукові хвилі розповсюджуються в її надрах, відбиваючись від фотосфери і викликаючи коливання на поверхні.
Раніше для вимірювань використовували гравітаційні хвилі (F-модель), що викликало певні невизначеності через їхню обмежену проникність у фотосферу. Однак новий підхід використовує динаміку хвиль P-моделі, які виникають у результаті значних коливань тиску у турбулентних надрах Сонця і легко проникають крізь його ядро.
Це дозволило отримати точніші результати, які більш-менш узгоджуються з попередніми вимірюваннями. Натомість було виявлено невелику різницю в розмірі Сонця — лише кілька сотих відсотка. Але навіть таке відхилення може мати значний вплив на вивчення його структури та складу. Точність цих вимірювань надзвичайно важлива для правильного розуміння внутрішніх процесів у зорях.
У своїх коментарях для New Scientist співавтор дослідження Дуглас Гоф підкреслив, що ця робота може запобігти хибним висновкам щодо тонкощів внутрішньої структури Сонця. Це дослідження відкриває нові можливості для більш детального вивчення найяскравішого об’єкта Сонячної системи.
Раніше ми зібрали 12 цікавих фактів про Сонце.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine