Розкриті можливості скафандрів нового покоління для Місяця та Марса

NASA працює над скафандрами наступного покоління, які не схожі на те, що ми бачили раніше. Минулого місяця аерокосмічна адміністрація США оголосила, що об’єднається з Axiom Space і Collins Aerospace для розробки нового костюма для астронавтів у межах проєкту Artemis.

Під час розробки скафандрів інженери застосовували сучасний та спортивний підхід. За словами Collins Aerospace, це дозволило космічному одягу забезпечити неперевершену мобільність. Навіть більше, надягати костюми зможуть астронавти з різними типами статури.

Axiom Space Extravehicular Mobility Unit
Ілюстрація скафандра Axiom Space Extravehicular Mobility Unit (AxEMU), який компанія зараз розробляє в Х’юстоні, штат Техас. Авторство: Axiom Space

«Першими, хто одягне скафандри нового покоління на Місяці, будуть перша жінка та перший афроамериканець», — сказала Ванесса Вайче, директорка Космічного центру Джонсона NASA в Х’юстоні.

NASA також вимагала в Axiom Space і Collins Aerospace, щоб скафандри дозволили людям досліджувати місячну поверхню та відкривати нові можливості для виходу у відкритий космос за межами Міжнародної космічної станції.

Призначені для захисту

NASA тримає в секреті фінальний дизайн космічних костюмів, але ми знаємо, які вимоги вона озвучила. Новий костюм має захистити космічних мандрівників від мікрометеороїдів, місячного пилу та навіть людських органічних відходів, повідомляє Scientific American. Що стосується слуху, то костюми мають захистити астронавтів від будь-яких звуків вище 115 дБ під час старту космічного корабля.

Collins Aerospace
Ілюстрація астронавта, одягненого у скафандр Collins Aerospace, на поверхні Місяця. Авторство: Collins Aerospace

Експерти Scientific American також зазначили, що дизайн костюма буде патріотичним, із вкрапленням зірок та смуг прапора США. Крім того, скафандри наступного покоління будуть оснащені інструментами, які допоможуть членам екіпажу Artemis переносити та встановлювати американський прапор на поверхні Місяця та Марса. Але перед використанням на інших планетах спочатку їх випробують на Міжнародній космічній станції (МКС) упродовж кількох років.

Тривалий процес розробки

NASA працює над технологією скафандрів упродовж останніх 15 років. Згідно з офіційним звітом, на проєкт уже було витрачено приблизно 420 млн доларів. У звіті також зазначається, що скафандри на борту Міжнародної космічної станції давно перевищили свій проєктний термін служби більш ніж на 25 років, що вимагає дорогого обслуговування для забезпечення безпеки астронавтів.

Collins Aerospace
Персонал проводить випробування мобільності прототипу скафандра Collins Aerospace. Авторство: Collins Aerospace

Поточні костюми NASA були «робочою конячкою» для організації протягом 40 років. «Їх надягали на 169 виходів у відкритий космос», — сказала Діна Центелла, менеджерка з інтеграції операцій космічної станції.

Місія Artemis

Програма Artemis була запущена NASA у грудні 2017 року та спрямована на повернення людей на Місяць до 2025 року. Двома короткостроковими цілями програми є висадка першої жінки та першого афроамериканця на поверхню нашого супутника. Середньострокові цілі включають створення міжнародної експедиційної групи та побудову постійної колонії для перебування на Місяці. Тим часом довгострокові цілі Artemis полягають у тому, щоб видобувати ресурси з-під поверхні супутника Землі та зробити можливими майбутні місії з доставленням екіпажу на Марс.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали про історію створення скафандрів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine