Розділення в космосі: відстикування першого ступеня ракети Electron потрапило на відео

Компанія Rocket Lab опублікувала в соціальних мережах відео, отримане під час пуску ракети Electron, що відбувся 23 серпня. Воно було зроблено камерою, встановленою всередині першого ступеня носія.

Метою місії було виведення на орбіту супутника Acadia 1 компанії Capella Space. Вона була примітна тим, що для неї Rocket Lab вперше використала двигун Rutherford, який вже літав у космос. Силовий агрегат було знято зі ступеня Electron, що приводнився в океан у травні 2022 року. Тоді Rocket Lab тестувала можливість уловлювання компонентів ракети, що повертаються з космосу, за допомогою вертольота.

Пілоту вертольота дійсно вдалося підхопити ступінь, але пізніше йому все ж довелося скинути його в океан через те, що характеристики навантаження відрізнялися від даних, отриманих під час тренувань ракети. Згодом інженери Rocket Lab вивчили ступінь і дійшли висновку про можливість повторного використання його двигунів.

Щодо опублікованого Rocket Lab відео, то воно демонструє момент відстикування першого ступеня від ракети, яка потім зникає вдалині. Ба більше, камері також вдалося записати звук активації двигуна його другого ступеня.

Після відділення перший ступінь Electron увійшов в атмосферу, випустив парашут і успішно приводнився в Тихому океані. Далі його підібрало судно Rocket Lab. Цілком імовірно, що встановлені на ньому двигуни, а можливо і весь ступінь цілком, надалі будуть використані в новій місії.

Rocket Lab також опублікувало ще одне ефектне відео. Воно демонструє нарізку з 40 пусків, здійснених компанією за весь час її діяльності. Тридцять дев’ять із них були орбітальними, один — суборбітальним.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»