Росія розпочне операцію з порятунку космонавтів 24 лютого

«Роскосмос» оголосив, що планує 24 лютого запустити до Міжнародної космічної станції корабель «Союз МС-22». На ньому мають повернутися двоє російських космонавтів та американський астронавт. Якщо техніка країни-агресорки знову не перетворить цю операцію на посміховисько.

Російський «Союз»
Космічний корабель «Союз». Джерело: Вікіпедія

У пастці на МКС

Росія нарешті визначилася з датою запуску «Союзу» для повернення з МКС двох російських космонавтів та одного американського астронавта. За словами представників агенції «Роскосмос», старт призначений на 2:34 24 лютого.

Російські космонавти Дмитро Петелін та Сергій Прокоп’єв і американський астронавт Френк Рубіо прибули на МКС у вересні 2022 року на борту корабля «Союз МС-22». На ньому ж вони мали й повернутися. Однак у грудні виявили витік теплоносія з системи охолодження.

Тоді росіяни довго розбиралися, що ж сталося, і, зрештою, визнали корабель непридатним до повернення. А причиною витоку назвали потрапляння у нього мікрометеорита. Мовляв, дуже не пощастило зустрітися з крихітним космічним камінчиком. Тоді ж було ухвалене рішення, що у лютому на станцію пришлють порожній корабель для евакуації.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Марс №1 2024 (190)

До товару

Чи придатний до повернення новий «Союз»?

Однак ще до того на станцію мав прибути російський вантажний корабель «Прогрес МС-21». Але коли це трапилось 13 лютого, виявилося, що з його системи охолодження теж стався витік. Тож очевидно, що у росіян проблеми не з силами природи, а з власною технікою.

Тоді оголошення дати старту «Союзу МС-23» відклали, оскільки були підстави підозрювати, що і він має ті самі проблеми. Тепер стало відомо, що операція з евакуації космонавтів розпочнеться 24 лютого. А вантажний корабель перед цим відстикують від станції та затоплять в океані.

В історії з витоками теплоносія з російських кораблів не так важливі самі пригоди, скільки обставини, які до них призвели. Космічна галузь рф деградує вже багато років, але міжнародні партнери продовжують на неї покладатися. Результатом цього є нинішня ситуація, заручниками якої стали не тільки російські космонавти, а й американський астронавт.

За матеріалами Рhys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів