Російська «Луна-25» припинила існування внаслідок зіткнення з Місяцем

Російський зонд «Луна-25» передчасно зіштовхнувся з Місяцем і, за свідченнями «Роскосмосу», припинив існування. Раніше повідомлялося, що на апараті сталася «нештатна ситуація», внаслідок чого він не зміг правильно виконати маневр зі зниження орбіти.

Фото з борту «Луни-25»
Фото з борту «Луни-25». Джерело: www.space.com

«Луна-25» розбилася

Російська міжпланетна станція «Луна-25» припинила своє існування. Принаймні, так ситуацію прокоментували у корпорації «Роскосмос». Сталося це через зіткнення з поверхнею супутника нашої планети після невдалого маневру.

Перші відомості про це з’явилися у мережі ще ввечері 19 серпня. Тоді «Роскосмос» повідомив, що під час виконання маневру зниження орбіти на борту сталася «нештатна ситуація», внаслідок якої «Луна-25» не змогла дотриматися заданих параметрів.

Тоді фахівці висловлювали припущення, що апарат розбився, проте офіційні джерела не повідомляли ані причин «ситуації», ані її наслідків. Спроби знайти зонд та зв’язатися з ним тривали. Проте 20 серпня «Роскосмос» офіційно визнав, що «Луна-25» припинила своє існування внаслідок зіткнення з Місяцем. Зв’язок із нею остаточно був втрачений ще о 14:57 за київським часом.

Невдала спроба росії повернутися на Місяць

«Луна-25» мала стати першим космічним апаратом росії, як спадкоємиці СРСР, що здійснив би м’яку посадку на поверхню Місяця. Попередня станція — «Луна-24» — відвідувала супутник Землі ще у 1976 році. Тож новий зонд мав стати своєрідним поверненням країни до минулих досягнень.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Проєкт «Луни-25» розпочався ще 1997 року, а її старт початково призначався на 2000 рік. Проте через низку проблем він багато років відкладався, а після санкцій, введених проти росії у 2014 році, взагалі опинився під серйозною загрозою.

Багато хто вважав, що росіяни не можуть повторити свої минулі успіхи, як би вони не переконували усіх у зворотному. Проте 11 серпня їм таки вдалося запустити станцію з космодрому «Восточний».

Очікувалося, що посадковий апарат вагою 1750 кг здійснить посадку в кратері Богуславський, що біля південного полюса Місяця. Російські вчені розраховували, що шість приладів на борту «Луни-25» зможуть дослідити склад ґрунту та визначити, чи є там водяна крига. Це було вкрай важливо для майбутнього спорудження спільної китайсько-російської бази.

13 серпня апарат здійснив перше фотографування Місяця, а 16-го успішно вийшов на його орбіту. Росіяни очікували, що він здійснить м’яку посадку 21 серпня, випередивши таким чином індійську місію «Чандраян-3». Проте виконати цей задум їм вдалося лише щодо швидкості.

За матеріалами www.bbc.com, spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів