Компанія Rocket Lab повідомила про отримання пускового контракту від стартапу Varda Space Industries. Угода передбачає будівництво та запуск трьох супутникових платформ Photon, які будуть займатися утриманням орбіти, а також постачати енергію та послуги зв’язку для «космічних фабрик» Varda Space, що призначені для виробництва оптоволоконних кабелів в умовах мікрогравітації.

Супутникова платформа Photon. Джерело: Rocket Lab
Згідно з пресрелізом, маса «космічних фабрик» Varda Space складе 120 кг, а їхня місія розрахована на три місяці. Доставка виробленої ними продукції на Землю буде здійснюватися за допомогою спеціальних капсул.
Виведення «космічних фабрик» на орбіту розпочнеться у першому кварталі 2023 року, а закінчиться у 2024-му. Контракт передбачає опціональну можливість четвертого запуску. Представники Varda Space також заявляють, що в майбутньому мають намір налагодити орбітальне виробництво фармацевтичних препаратів і напівпровідників.
Варто зазначити, що на даний момент усі спроби створити рентабельне космічне виробництво завершилися невдачею. У 1980-ті багато хто покладав надії на програму Space Shuttle. Однак занадто висока вартість запусків звела нанівець плани з виробництва на орбіті кристалів протеїну і надчистих напівпровідників. У подальшому різні компанії проводили досліди з виготовлення на МКС високоякісного оптоволокна ZBLAN. Однак жодній із них поки не вдалося відзвітувати про прибуток.
За матеріалами: https://spacenews.com