Rocket Lab вперше запустила двигун Archimedes

Новозеландська компанія Rocket Lab вперше увімкнула свій двигун Archimedes. Він має стати головним елементом нової ракети Neutron. Випробування не показало жодних проблем з апаратом.

Двигун Archimedes
Двигун Archimedes. Джерело: Rocket Lab

Rocket Lab вперше запустила двигун Archimedes

Компанія Rocket Lab вперше запустила двигун Archimedes, що є ключовим кроком у розробці ракети багаторазового використання Neutron. Інженери оголосили перше статичне випробування Archimedes у Космічному центрі NASA ім. Стенніса у штаті Міссісіпі. Під час випробування, яке відбулося на початку цього місяця, двигун на метані / рідкому кисні працював на 102% від номінальної потужності під час горіння, тривалість якого не розголошується.

Пітер Бек, генеральний директор Rocket Lab, зазначив під час телефонного дзвінка, що випробуваний двигун був готовою до польоту версією. «Досить часто можна побачити зменшені двигуни або прототипи на ранніх стадіях, які використовуються протягом кількох років, перш ніж компанії починають виставляти на стенді щось, що може літати, але ми цього не робили», — сказав він. Це є частиною зусиль, спрямованих на прискорення розробки Archimedes.

Стан робіт із новою ракетою Neutron

Archimedes, розроблений для створення 165 000 фунтів сили тяги, буде використовуватися на Neutron, ракеті середнього класу багаторазового використання, яку Rocket Lab розробляє, щоб конкурувати з Falcon 9 компанії SpaceX. Бек сказав, що це випробування в умовах гарячого вогню допомагає компанії дотримуватися графіка, щоб підготувати Neutron до першого запуску в середині 2025 року.

Бек сказав, що компанія швидко перейшла до виробництва і кваліфікації бортового обладнання для всіх елементів Neutron, включаючи виробництво композитних конструкцій. «Проєктування завершене, і кожен компонент ракети перебуває або у виробництві, або на стадії кваліфікаційних випробувань», — сказав він.

За його словами, Rocket Lab також досягне прогресу на стартовому комплексі з Середньоатлантичного регіонального космодрому у Вірджинії, звідки й має стартувати Neutron, а також на заводі остаточного складання ракети, розташованому неподалік.

Ракета Electron

Ракета Electron, що належить Rocket Lab, уже здійснила дев’ять польотів цьогоріч, останній з яких відбувся 2 серпня. Десятий запуск, для компанії Capella Space, запланований на 11 серпня зі стартового комплексу 1 у Новій Зеландії. Однак компанія планує здійснити три запуски ракети-носія Electron у третьому кварталі, що означає лише один запуск із середини серпня до кінця вересня.

Адам Спайс, фінансовий директор Rocket Lab, сказав, що кількість запусків має зрости в останньому кварталі року. «Ми очікуємо, що зможемо запустити значно більше в четвертому кварталі, ніж у третьому», — сказав він. 

І Спайс, і Бек сказали, що варіативність дат запуску зумовлена готовністю клієнтів, а не будь-якими проблемами з самою компанією Electron. «Не було жодної місії в цьому маніфесті, яку ми не могли б підтримати з точки зору виробництва, — сказав Спайс. — Будь-яка нестабільність, яку ми спостерігали, у порівнянні з цим маніфестом, була пов’язана із затримкою замовника».

Плани компанії Rocket Lab та двигун Archimedes

На початку року Rocket Lab планувала здійснити до 22 запусків Electron, як орбітальних польотів, так і місій суборбітального варіанту ракети HASTE. Відтоді компанія зменшила ці очікування.

Бек сказав, що зараз очікується від 15 до 18 запусків Electron на рік. «Цього року клієнти не готові підтримати понад 18 запусків. Тож на цьому все і закінчується», — сказав він.

«І знову ж таки, це якщо все пройде ідеально, а так буває рідко, якщо взагалі буває», — додав Спайс.

У другому кварталі Rocket Lab отримала $106,3 млн доходу, що є квартальним рекордом для компанії й на 71% більше, ніж у тому ж кварталі 2022 року. Чистий збиток компанії склав $41,6 млн, а скоригований прибуток до вирахування відсотків, податків, зносу та амортизації (EBITDA) — $21,2 млн.

За матеріалами spacenews.com

Астрономи зазнімкували фрагмент гігантського зоряного розсадника
Відкриття взаємодій нейтрино наблизило вчених до розгадки таємниці темної матерії
Покинутий екіпаж Boeing Starliner поділився досвідом невдалої космічної місії
Чи змінять надруковані на 3D-принтері двигуни космічну індустрію
Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса