Рік повної ізоляції: NASA потрібні витривалі добровольці для місії на Марс

NASA шукає добровольців, які готові цілий рік виживати в суворих умовах на Марсі. Але не на справжній Червоній планеті, а лише в умовах, які її нагадують. Колоністам-добровольцям потрібно буде жити в тісних умовах імпровізованого марсіанського житла, яке за розмірами можна порівняти з двокімнатною квартирою.

Космічне агентство приймає заявки на участь у другій програмі CHAPEA («Дослідження здоров’я та працездатності екіпажу»), старт якої заплановано на весну 2025 року. Кінцевий термін подачі заявок — 2 квітня 2024 року.

Колоніст на Марсі
Колоніст на Марсі. Ілюстрація: space.com

Екіпаж із чотирьох осіб житиме та працюватиме в приміщенні надрукованому на 3D-принтері, яке наближено нагадує умови на Марсі. Цей експеримент — частина зусиль NASA з підготовки до освоєння Червоної планети людиною в майбутньому. Житло під назвою Mars Dune Alpha розташоване в Космічному центрі NASA імені Джонсона в Х’юстоні, штат Техас. Колоністам надається кухня, дві ванні кімнати, окремі спальні, робоча зона та зона відпочинку для спілкування.

Стати учасником експерименту може здоровий, мотивований, громадянин США або постійний резидент віком від 30 до 55 років. Учасники також повинні мати ступінь магістра та два роки професійного досвіду роботи в галузі STEM або 1 тисячу годин пілотування. Якщо ви підпадаєте під усі критерії, тоді у вас є шанс опинитися в імпровізованій колонії на Марсі.

Перш ніж подавати заявку, добровольці мають знати, що це далеко не відпочинок, а цілий рік важкої праці без вихідних. Чотири добровольці виконуватимуть різні завдання, як під час справжньої місії на Марс. В обов’язки входить імітація виходу на поверхню в скафандрі, роботизовані операції, догляд за середовищем проживання, особиста гігієна, фізичні вправи та вирощування сільськогосподарських культур. Екіпажу також доведеться мати справу з марсіанською реалістичною затримкою зв’язку з наземним управлінням, яка становитиме до 22 хвилин. CHAPEA має на меті спостерігати за роботою екіпажу протягом року, щоб допомогти зрозуміти фізичні та психологічні виклики, з якими можуть зіткнутися справжні астронавти на Марсі.

Екіпаж дослідницької місії NASA
Екіпаж дослідницької місії NASA готовий провести більше року «на Марсі». Джерело: NASA

Перший екіпаж добровольців уже активно працює у схожому середовищі, місія якого розпочалася в червні 2023 року. Вони діляться своїм досвідом через зображення, що демонструють максимально наближене до справжнього, повсякденне життя колоністів на Марсі.

Щоб колонізувати Марс у майбутньому, дослідники повинні враховувати потенційний вплив на фізичне та психічне здоров’я і поведінку екіпажу. Нещодавнє дослідження показало, що для довгострокового утримання колонії на Марсі може знадобитися щонайменше 22 людини. Причому ці «марсіани» повинні будуть мати особливий неконфліктний характер, щоб забезпечити краще виживання в умовах суворої Червоної планети.

Mars Dune Alpha
Всередині Mars Dune Alpha – 3D-друкованого макета бази на Марсі. Джерело: NASA

Загалом NASA хоче здійснити три імпровізовані місії на Марс. Тож, якщо ви не встигнете до другої місії, ще є час підготуватися до останньої — можливо, вам пощастить стати її учасником.

Раніше ми розповідали про те, які тварини житимуть поруч із колоністами на Місяці та Марсі.

За матеріалами nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine