Які тварини житимуть поруч із колоністами на Місяці та Марсі?

До кінця цього десятиліття NASA має намір створити стійкий місячний аванпост, а в надалі — колонізувати Марс. Однак разом із розбудовою базових таборів за межами Землі наростає необхідність вивчення впливу космічного середовища на тварин та їхнє важливе значення для майбутніх колонізаційних проєктів.

Колонія на Марсі
Колонія на Марсі у майбутньому. Зображення згенероване gencraft.com

Тварини можуть допомагати виконувати життєво важливі завдання. Наприклад, комахи здійснюють запилення рослин природним шляхом, креветки та риби можна вирощувати та використовувати як джерела їжі. Отже, які тварини допоможуть астронавтам колонізувати Місяць та Марс?

Експерти висловлюють різноманітні думки щодо того, яких тварин візьме з собою людство на шляху колонізації небесних тіл. Однак загальною перешкодою залишається гравітація. Гравітація Марса і Місяця становить відповідно 1/3 і 1/6 земної, що може вплинути на фізіологію тварин.

Крістофер Маккей, планетолог із Дослідницького центру Еймса NASA, визначає зниження гравітації як ключове питання. Ймовірно, комахи та деякі морські тварини стануть найкращим вибором, оскільки їхні фізіологічні характеристики дозволяють адаптуватися до нових умов.

Риби, завдяки плавучості, можуть бути чудовим варіантом для космічних поселень, особливо з урахуванням їхнього ефективного споживання та малої кількості відходів. Креветки можна вирощувати в невеликих резервуарах і використовувати як частину системи аквапоніки, яка також вирощує рослини. Комахи теж можуть бути корисними поза Землею, забезпечуючи людей білком та виконуючи корисні функції, такі як запилення та очищення середовища від сміття.

Тварини на Марсі
Тварини на Марсі. Ілюстрація: gencraft

Для колонізації Місяця дослідники розглядають тихоходів, яких часто називають «водяними ведмедями». Ці крихітні витривалі істоти вже продемонстрували здатність витримувати екстремальні умови, зокрема спеку, найсильніші морози, смертельну радіацію та космічний вакуум. Хоча вони не служать людській екосистемі безпосередньо, вивчення тихоходів у космосі може виявити, як вони витримують екстремальні умови, такі як радіація, і як ми можемо наслідувати цю рису в інших організмів.

Завдяки розумінню впливу космічних умов на розвиток тварин ми можемо ефективно врахувати їхню роль у створенні й утриманні екосистем для майбутніх поколінь космічних поселенців.

Раніше ми повідомляли про те, що китайці розводитимуть рибок у космосі перед тривалою подорожжю на Марс.

За матеріалами livescience.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine