Ремонт на краю Сонячної системи: NASA намагається врятувати Voyager 1

NASA продовжує спроби вирішити проблему, через яку апарат Voyager 1 втратив можливості пересилати наукові дані на Землю. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому в соцмережах.

Проблема c Voyager 1 виникла в грудні 2023 року. У якийсь момент замість зібраних даних він почав передавати на Землю повторюваний шаблон з одиниць і нулів, немов його заклинило. Фахівці місії дійшли висновку, що вся справа в збої роботи системи польотних даних. Вони перезавантажили комп’ютер апарата, але це не допомогло.

У своєму новому повідомленні NASA не наводить якихось конкретних подробиць про те, що зараз відбувається з Voyager 1. Повідомляється, що апарат, як і раніше, передає телеметрію та відгукується на команди, а інженери все ще намагаються розв’язати проблему. Це завдання серйозно ускладнюється тим, що випущеному з Землі сигналу потрібно 22,5 години, щоб дістатися до зонда. Ще стільки ж потрібно, щоб почути його відповідь. Це означає, що фахівцям місії доводиться чекати по 45 годин, щоб дізнатися, чи привела команда до бажаного результату.

Нагадаємо, що Voyager 1 був запущений у вересні 1977 року. На сьогодні він є найдальшим об’єктом, зробленим руками людини. За 46 років своєї подорожі Voyager 1 встиг віддалитися від Сонця на дистанцію в 162,5 а. о. (24,3 млрд км).

За цей час Voyager 1 стикнувся з низкою несправностей і аномалій. Наприклад, у 2022 році протягом кількох місяців він передавав на Землю неправильну телеметрію. Згодом фахівцям вдалося знайти рішення проблеми. Залишається сподіватися, що їм вдасться впоратися і з нинішнім збоєм.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine