NASA рішила проблему з невірними даними Voyager 1

NASA оголосила про усунення проблеми некоректної телеметрії зонда Voyager 1. Інженерам вдалося відновити штатну роботу його системи управління орієнтацією AACS, після чого вона почала надсилати на Землю вірні дані. Разом з тим, причина самого збою поки що залишається загадкою.

Апарат Voyager в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

У травні 2022 року Voyager 1 почав передавати на Землю некоректну телеметрію. При цьому, попри невірні дані, система AACS продовжувала утримувати антену апарата спрямованою на Землю, а це означало, що вона все ще виконує своє головне завдання.

Під час подальшого розслідування спеціалістам місії вдалося виявити джерело некоректної телеметрії. Виявилося, що AACS почала передавати дані через комп’ютер, який припинив роботу багато років тому. Саме він пошкоджував дані. Тому інженери відправили Voyager 1 команду перемикання AACS на правильний комп’ютер. Після цього зонд почав надсилати на Землю коректну телеметрію.

Хоча інженерам і вдалося налагодити роботу AACS, вони поки не знайшли відповіді на інше питання, що саме викликало перемикання системи на неправильний комп’ютер. Найімовірніше пояснення полягає у тому, що вона отримала некоректну команду від іншого комп’ютера (загалом, на борту Voyager 1 встановлені три комп’ютерні системи, кожна з яких резервована). Тому фахівці продовжують вивчати дані, для визначення джерела збою.

Нещодавно програма Voyager відзначила 45-річний ювілей. Ви можете почитати історію грандіозної подорожі двох земних посланців, а також розповідь про те, як десять років тому Voyager 1 зумів вийти у міжзоряний простір та яке майбутнє на нього чекає.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір