Ракету SpaceX прийняли за другий Місяць

Об’єкт 2024 JV8, який вважався тимчасовим супутником Землі, здивував астрономів. Розслідування показало, що в реальності він являє собою другий ступінь ракети SpaceX.

Оманлива зовнішність

2024 JV8 був виявлений 8 травня 2024 року і класифікований як астероїд. Проаналізувавши його траєкторію, астрофізик і журналіст Адрієн Коффіне заявив, що це тимчасовий супутник Землі.

Однак незабаром з’ясувалося, що Коффіне помилився. Проаналізувавши орбіту об’єкта, учасники групи моніторингу малих планет дійшли висновку, що він не є другим Місяцем. Насправді об’єкт являє собою верхній ступінь ракети Falcon 9, яку використовували для запуску зонда Odysseus у лютому 2024 року.

Цікаво, що через неправильну класифікацію ракети як астероїда моніторингова система NASA Sentinel навіть встигла розрахувати ймовірність її зіткнення із Землею в майбутньому. Згідно з наявними даними, вона становить один до двадцяти дев’яти.

Що таке квазісупутники

Тимчасовими супутниками (або квазісупутниками) називають об’єкти, що перебувають в орбітальному резонансі 1:1 із планетою. Це дозволяє їм залишатися поблизу неї протягом багатьох орбітальних періодів.

Астероїд Камоалева в уяві художника. Джерело: Addy Graham/University of Arizona

На сьогодні астрономам відомо про існування семи квазісупутників Землі. Найвідомішим із них є астероїд Камоалева, який, імовірно, є уламком, вибитим із поверхні Місяця під час падіння великого астероїда (за однією з версій ідеться про зіткнення, що породило кратер Бруно). Він є головною метою китайської місії «Тяньвень-2», запуск якої заплановано на 2025 рік. Апарат повинен буде взяти зразок ґрунту Камоалева та доправити його на Землю.

За матеріалами https://wccftech.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся:
https://t.me/ustmagazine

Комети врізалися в Уран і Нептун щогодини впродовж мільйона років
Запуск Starliner знову відклали. Коли він полетить у космос, наразі невідомо
Дно Світового океану відчуло потужний удар сонячного спалаху
Російський супутник назвали загрозою для американського апарата
Супутник ICEYE вивчив танення антарктичного льодовика
Firefly Aerospace можуть продати за 1,5 млрд доларів
Кольори інших світів: ESA опублікувала дивовижні знімки телескопа Euclid
Порятунок у міжзоряному просторі: Voyager 1 відновив передачу наукових даних
Космічний телескоп James Webb вперше вивчив внутрішню будову екзопланети
Штучний інтелект знайшов ознаки вуглецю поблизу квазара