До зустрічі з Місяцем: запуск Odysseus завершився успіхом

15 лютого з космодрому на мисі Канаверал відбувся пуск ракети Falcon 9. Вона відправила до Місяця зонд Odysseus (Nova-C), побудований компанією Intuitive Machines. Він може стати першим приватним апаратом, який зможе здійснити посадку на його поверхню.

Запуск Odysseus спочатку був запланований на 14 лютого, але потім його довелося перенести на добу. Falcon 9 виконала покладене на неї завдання і вивела апарат на траєкторію польоту до Місяця. Її перший ступінь потім повернувся на космодром і здійснив успішну посадку.

Наступною важливою віхою стане перше включення основного двигуна Odysseus. Він використовує метанове паливо та рідкий кисень як окислювач. За словами фахівців Intuitive Machines, якщо маневр буде виконано успішно, ймовірність підсумкового успіху місії зросте з 75-80 до 90 %.

Зонд Odysseus (Nova-C). Джерело: Intuitive Machines

Odysseus має досягти Місяця 21 лютого. Апарат вийде на 100-кілометрову кругову орбіту, що дозволить йому здійснити посадку вже наступного дня. Odysseus має здійснити посадку у 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований приблизно за 300 км від південного полюса супутника. Недалеко від нього розташований т. зв. масив Малаперта, чия вершина розглядається як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

У разі успіху місії, Intuitive Machines стане першою приватною компанією, якій вдалося вирішити завдання посадки на Місяць. Розрахунковий час роботи Odysseus на місячній поверхні становить сім днів.

На борту апарата розміщено дванадцять вантажів. Шість із них є власністю NASA, шість надані приватними замовниками. Докладніше про них і технічне влаштування Odysseus можна дізнатися з нашої статті.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine