Ракетоплан Mk-II Aurora готується побити рекорд МіГ-25 та SR-71

Безпілотний літак Dawn Aerospace з ракетним двигуном досяг нових висот під час останньої випробувальної кампанії, намагаючись стати найшвидшим літаком, який злітає зі злітно-посадкової смуги.

Dawn Aerospace
Ракетоплан Mk-II Aurora. Фото: Dawn Aerospace

В серії з трьох польотів наприкінці липня ракетоплан Mk-II Aurora досяг швидкості 1127 км/год (0,92 Маха) і висоти 15 240 м (50 тис. футів), що втричі більше за попередні результати. Наступна кампанія у вересні передбачає надзвуковий політ.

Mk-II є розробкою, що прокладає шлях до двоступеневого орбітального літака Mk-III. Dawn прагне реалізувати потенціал Mk-IIB, наступної надзвукової ітерації.

«До кінця 2025 року ми хочемо підніматися краще за F-15, літати вище за МіГ-25, швидше за SR-71 і стати першим апаратом, що підніметься вище лінії Кармана (100 км) двічі за день. Деякі з цих рекордів тримаються понад 50 років», — зазначено у блозі компанії.

Компанія бачить два основні напрямки для розвитку. Перший — апарати для дистанційного зондування, спостереження за Землею та дослідження атмосфери. Другий — апарати для високошвидкісних атмосферних польотів, гіперзвукових випробувань, транспортування та досліджень мікрогравітації.

Співзасновник і генеральний директор Dawn Стефан Пауелл заявив: «Ми плануємо невеликі проєкти, оптимізовані для цих завдань. Mk-IIB може виконувати обидва типи завдань, що дозволяє нам зосередитися на комерційних аспектах. Ми активно спілкуємося з клієнтами, зацікавленими в наших розробках».

Dawn залучила $15 млн фінансування і витратила $10 млн на польотну програму, плануючи завершити її менш ніж за $20 млн. Основний дохід компанії надходить від малих супутникових силових установок.

Співзасновник і фінансовий директор Джеймс Пауелл має досвід роботи з літаками й зазначає, що авіація дозволяє отримати низькі операційні витрати, швидке повторне використання і високу надійність. Пауелл також підкреслює важливість створення «літака з характеристиками ракети, а не ракети з крилами». Це допомагає уникнути великих ризиків і витрат, характерних для традиційних ракетних запусків.

«Запуск з повітря — не ефективний. Наша мета — досягти ефективності ракети, використовуючи підхід літака», — пояснює Джеймс Пауелл.

Раніше ми повідомляли про те, як Sierra Space анонсувала сервіс швидкого космічного доставлення за 90 хвилин у будь-яку точку світу.

За матеріалами techcrunch.com

Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс
Автобус для наступника Hubble: NASA підготувала «транспорт» для нового космічного телескопа
Супутники NASA зафіксували пожежу на російському складі ракет
FAA проти Ілона Маска: SpaceX оштрафували за порушення пускової ліцензії
Чорна діра залишила гігантську галактику без палива
Допомога ворогу: Китай адаптував Starlink для виявлення літаків-невидимок
Космічна подорож для обраних: Blue Origin випустив захопливу рекламу туристичних польотів
Місячне затемнення під час супермісяця: пряма трансляція
Астрономи зазнімкували фрагмент гігантського зоряного розсадника
Відкриття взаємодій нейтрино наблизило вчених до розгадки таємниці темної матерії