У Новій Зеландії випробували ракетоплан

Компанія Dawn Aerospace, яка базується у Новій Зеландії, нещодавно випробувала літак із ракетним двигуном Mk-II Aurora. Цей ракетоплан є моделлю більшого апарата, що здійснюватиме комерційні суборбітальні польоти.

Ракетоплан Mk-II Aurora
Ракетоплан Mk-II Aurora. Джерело: Dawn Aerospace

Випробування Mk-II Aurora

Компанія Dawn Aerospace провела 29, 30 та 31 березня випробування свого ракетоплана Mk-II Aurora. Він здійснив польоти, стартувавши з аеродрому Гентаннер у Новій Зеландії. Про це журналістам повідомив генеральний директор Dawn Aerospace Стефан Пауелл.

Головним завданням тестової компанії було перевірити ключові польотні системи та можливість швидкого повторного старту апарата. Під час першого польоту Mk-II Aurora витратив більше палива, ніж передбачалося, через витік у системі його подачі. Наступного дня інженери Dawn зняли двигун космоплана та виправили ситуацію.

«Усе виправити та зібрати двигун назад було достатньо тривіальною задачею, — сказав Пауелл. — Це говорить про те, наскільки наша концепція відрізняється від звичайної ракети. Її ви не тільки не повернули б на Землю у разі нештатної ситуації, але й не змогли б виконати ремонт і показати, що вона працює, всього за один день».

Для чого потрібний ракетоплан?

Dawn — космічна транспортна компанія, що базується в Новій Зеландії, Нідерландах і Сполучених Штатах. Вона фінансує розробку ракетопланів коштом із доходів від продажу двигунів невеликих супутників, державних грантів та інвестицій.

Ракетоплан являє собою літак, який замість звичайних реактивних двигунів оснащений рідинними ракетними. Вони споживають набагато більше палива, ніж перші, проте можуть надзвичайно ефективно розганяти апарат до високих швидкостей на будь-якій висоті.

24 березня компанія оголосила про сертифікацію від Управління цивільної авіації Нової Зеландії. Mk-II Aurora є зменшеною копією ракетоплана, який планується використовувати для здійснення комерційних суборбітальних перевезень.

Очікується, що він набиратиме висоту в 20 км, розганятиметься до надзвукової швидкості та плануватиме далі, а перед посадкою знову вмикатиме двигун. Але поки що модель здійснила політ на 2000 м зі швидкістю 315 км/год.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine