Ракеті Astra не вистачило кількох секунд для виходу на орбіту

16 грудня компанія Astra Space зробила нову спробу відправити в космос свій малий носій Rocket 3 (Rocket 3.2). Його запустили з космодрому Кодьяк, розташованого на однойменному острові біля узбережжя Аляски.

Загалом місія виявилася набагато успішнішою, ніж попередня спроба запуску. Rocket 3.2 пройшла точку максимального аеродинамічного опору (MAX-Q), після чого відбулося успішне відділення другого ступеня, який досяг висоти 390 км. Однак його швидкість в апогеї становила лише 7,2 км/с, що на 0,5 км/c менше за першу космічну. Через це ступінь не зміг вийти на навколоземну орбіту. Через 21 хвилину після запуску він увійшов в атмосферу і зруйнувався над Тихим океаном. Варто зазначити, що на ньому не було жодних вантажів від комерційних замовників.

За словами представників Astra Space, двигун другого ступеня Rocket 3.2 вимкнувся на 12-15 секунд раніше, ніж передбачав план польоту. Це сталося через помилку в розрахунку паливної суміші. Проте в компанії вельми задоволені випробуванням і зазначають, що досягли більшої частини поставлених цілей.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Фахівці Astra Space вже зайняті виготовленням наступного екземпляра свого малого носія (Rocket 3.3). Очікується, що його запуск відбудеться через кілька місяців. Також повідомляється, що цього разу на борту ракети буде корисне навантаження.

За матеріалами https://spacenews.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів