Ракета SpaceX Falcon 9 «зіпсувала» знімок астрофотографу

Астрофотограф Джошуа Дефібо подолав важкий шлях на найвищу точку Вермонту — вершину гори Менсфілд (1340 м), — щоб отримати кілька нічних знімків. Фотограф планував зазнімкувати чудові кадри Чумацького Шляху, але випадково сфотографував зліт ракети SpaceX Falcon 9, яка раптом потрапила в об’єктив камери.

Фотографія польоту ракети SpaceX Falcon 9 на фоні нічного неба
Фото польоту ракети SpaceX Falcon 9 на тлв нічного неба. Фото: Джошуа Дефібо

«Найсмішніше в цьому знімку те, що я не планував сфотографувати ракету. Навіть не знав, що вона нещодавно була запущена», — каже Джошуа.

Джошуа пояснює, що світлина була зроблена приблизно через годину після заходу сонця 24 вересня. Він готувався сфотографувати галактику Чумацький Шлях над горами за вермонтським містом Берлінгтон на задньому плані.

«Коли я компонував знімок, то помітив дивне світіння в небі. Спершу й гадки не мав, що це таке. Мені на мить спало на думку, що це могли бути інопланетяни. Але потім ракета та її інверсійний слід матеріалізувалися та «зіпсували» мені знімок. Лише коли показав світлину друзям, я дізнався, що це була ракета SpaceX, яка стартувала того ж вечора», — каже астрофотограф.

SpaceX Falcon 9 на фоні нічного неба
SpaceX Falcon 9 на тлі нічного неба. Фото: Джошуа Дефібо

Джошуа каже, що зробив восьмисекундну експозицію на своєму Canon EOS R, до якого був прикріплений об’єктив Sigma ART f/1,4 20 мм. Він також використовував штатив iFootage Gazelle TC7 із кульовою головкою Really Right Stuff BH-55.

Місцева телевізійна станція WCAX заохочувала Дефібо поділитися фотографією через те, що на ній зображені антенні решітки каналу, розташовані на вершині гори. Тому спершу Джошуа не планував ділитись світлиною. Але після довгого вмовляння, зрештою, він виклав знімок у мережу. Більше про роботу Дефібо можна знайти в Instagram і на його вебсайті.

Раніше ми повідомляли, який вигляд має Чумацький Шлях у кришталевій кулі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine