Ракета «Союз» з японськими туристами вирушила в космос

Підприємець-мільярдер Юсаку Маедзава та його асистент відправилися на МКС.

8 грудня о 10:38 за московським часом з космодрому Байконур стартувала ракета-носій «Союз-2.1а» з транспортним пілотованим кораблем «Союз МС-20» та екіпажем 20-ї експедиції відвідування МКС. Запланована тривалість польоту 12 діб, повідомляє «Роскосмос».

Екіпаж: Йозо Хірано, Олександр Місуркін, Юсаку Маедзава

Переліт на МКС пройде за чотирьохвитковою схемою. Стикування з малим дослідним модулем «Поиск» заплановане на 16:41 за московським часом, спостерігати за ним можна буде у прямій трансляції. На МКС планують доправити приблизно 162 кг корисного вантажу, зокрема матеріали для проведення медико-біологічних досліджень та експериментів, витратне обладнання, засоби гігієни, готове харчування та 13 кг свіжих фруктів, а також кореспонденцію для команди експедиції МКС-66.

До складу екіпажу входять космонавт Олександр Місуркін і двоє космічних туристів — японський бізнесмен Юсаку Маедзава та його асистент Йозо Хірано, який документуватиме подорож на камеру. Про плани Маедзави відвідати МКС стало відомо у травні 2021 року. Мільярдер пройшов тренувальну програму в Центрі підготовки космонавтів ім. Юрія Гагаріна. Фото та відео свого прогресу він неодноразово викладав у Twitter. Політ у космос був дитячою мрією бізнесмена й залишився однією з головних йогопристрастей.