Юсаку Маедзава полетить на МКС наприкінці 2021 року

Компанія Space Adventures оголосила про початок підготовки до польоту на Міжнародну космічну станцію двох японських туристів — підприємця Юсаку Маедзави (Yusaku Maezawa) та його асистента Йозо Хірано (Yozo Hirano). Вони вирушать у космос на кораблі «Союз МС-20».

Юсаку Маедзава. Джерело: Space Adventures

Юсаку Маедзава вперше заявив про свій намір побувати у космосі в 2018-му, коли викупив усі місця на туристичному рейсі корабля Starship до Місяця. У цьому році мільярдер оголосив про початок пошуку восьми попутників, які складуть йому компанію під час польоту. Однак навіть за найоптимістичнішими прогнозами рейс Starship до Місяця відбудеться лише 2023 року (а швидше за все, ще пізніше). Можливо, саме це стало причиною, чому Маедзава вирішив спочатку побувати на МКС. Сам підприємець прокоментував своє рішення так: «Мені дуже цікаво, як це — побувати у космосі. Тому я особисто планую це з’ясувати та поділитися враженнями на своєму youtube-каналі».

Маедзава та Хірано вже успішно пройшли медкомісію, а з червня розпочнуть тримісячні тренування у Центрі підготовки космонавтів. Вони стануть першими космічними туристами, які відвідають МКС із 2009 року. Третім членом екіпажу стане космонавт Олександр Місуркін, який вже тричі побував у космосі.

Запуск «Союз МС-20» запланований на 8 грудня. План польоту передбачає, що туристи проведуть на борту станції 12 днів, після чого повернуться на Землю.

За матеріалами: https://spaceadventures.com