Ракета Falcon 9 на порозі встановлення ювілейного рекорду

SpaceX наразі перебуває на провідному фронті космічних досягнень. Найближчим рекордом компанія планує ознаменувати 20-й запуск одного з перших ступенів ракети-носія Falcon 9. Це визначна подія, яка підкреслить успіхи у розробці багаторазових ракетних систем.

Falcon 9 booster 1061
Ракета-носій Falcon 9 booster 1061 після 19-го польоту. Фото: SpaceX

SpaceX інноваційно використовує прискорювачі першого ступеня, які здатні самостійно сідати вертикально на місці запуску або на безпілотний корабель менше ніж через 10 хвилин після старту. Цей підхід революціонізував орбітальні місії для NASA та значно здешевив космічні запуски для урядових установ і приватних компаній, забезпечивши доступ до космосу більшій кількості охочих.

Ракета-носій Falcon 9 booster 1061 вже має рекорд із 19 запусків, розпочавши свій перший політ у листопаді 2020 року. Вона виконала важливі місії, включаючи доправлення астронавтів на Міжнародну космічну станцію. У квітні 2021 року вона також запустила місію Crew-2 з чотирма астронавтами. Останній політ ракети-носія відбувся 23 лютого 2024 року. Зазначимо, що аналогічні ракети-носії також досягли чудових показників у 17–18 запусків.

Наразі booster 1061 ділить рекорд у 19 здійснених запусків із booster 1058. Але діяльність останньої була раптово припинена після того, як у грудні минулого року ракета перекинулася після посадки на безпілотну платформу в морі під час буксирування до берега.

Згідно з планами SpaceX, найближчим часом намічено щонайменше кілька запусків Falcon 9, що може привести до встановлення нового рекорду в кількості запусків для конкретного прискорювача. Це стане ще одним свідченням того, як космічні компанії впевнено крокують у невідоме та роблять свої місії доступнішими.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти Crew-8 полетіли у космос із тріщиною в кораблі Crew Dragon.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine