Астронавти Crew-8 полетіли у космос із тріщиною в кораблі Crew Dragon

NASA та SpaceX відправили наступну групу астронавтів до Міжнародної космічної станції у межах місії Crew-8. Космічний корабель Crew Dragon стартував із комплексу 39A Космічного центру NASA імені Кеннеді у Флориді 3 березня після недовгого відтермінування. Проте за 30 хвилин до запуску в ущільнювачі люка корабля була виявлена тріщина, що могло загрожувати життю екіпажу. Попри небезпеку, інженери SpaceX запевнили, що дефект не завадить місії та не нашкодить астронавтам під час польоту. NASA дала добро на старт.

SpaceX Crew-8
Місія SpaceX Crew-8 стартує з Космічного центру Кеннеді в неділю, 3 березня 2024 року. Фото: NASA

Наступного дня NASA пояснила, чому дозволила запуск попри виявлений дефект. Під час фінальної перевірки люка з зафіксованим ущільнювачем інженери помітили півміліметрову тріщину у верхньому покритті RTV (різновид силікону). Оскільки вона мала невеликий розмір, очікувалося, що вона «самовідновиться» від нагрівання під час польоту, тому в ній не побачили загрози, а сам політ пройде безпечно.

Зазначено, що ця тріщина не пов’язана з концепцією багаторазового використання ракет SpaceX, оскільки покриття наноситься заново перед кожним запуском. Ймовірно, дефект виник під час процесу нанесення RTV.

Crew-8
Екіпаж Crew-8. Фото: NASA

Також важливим фактором є те, що ущільнювач із тріщиною розташований на тому боці корабля, що менше нагрівається, і це додатково знижує ризик. Представник SpaceX зазначив, що цей дефект не є проблемою безпеки, й консультації між NASA та компанією тривали протягом усього процесу підготовки до запуску.

Астронавти Crew-8 мають прибути до МКС 5 березня. Трансляція прибуття та стикування космічного корабля буде доступна на NASA TV.

Екіпаж Crew-8 на фонІ ракети Falcon 9 готується до відправки на МКС
Екіпаж Crew-8 на тлі ракети Falcon 9 готується до відправки на МКС. Фото: SpaceX

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти місії Crew-8 були примусово відправлені на карантин.

За матеріалами pune.news

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine