Радар NASA зазнімкував довгастий астероїд

NASA опублікувала серію радарних зображень астероїда 2011 AG5. Він виявився одним із найбільш витягнутих малих тіл Сонячної системи.

Радарні зображення астероїда 2011 AG5. Джерело: NASA/JPL-Caltech

2011 AG5 був виявлений у 2011 році. Незабаром після відкриття астероїд був внесений до списку потенційно небезпечних об’єктів. Річ у тім, що початкові розрахунки показали існування невеликої ймовірності, що під час зближення у 2040 році 2011 AG5 вріжеться в нашу планету. Вона була оцінена як 1 до 500. Щоправда, після додаткових спостережень астрономи встановили, що візит 2011 AG5 у 2040 році не несе загрози для Землі.

3 лютого 2023 року астероїд пройшов на відстані 1,8 млн км від нашої планети (це приблизно в п’ять разів більше, ніж відстань між Землею та Місяцем). Астрономи скористалися цією можливістю, щоб провести детальні спостереження об’єкта з метою визначення його фізичних характеристик та уточнення деталей орбіти. Для цього була залучена 70-метрова антена обсерваторії Голдстоун.

Отримані в період з 29 січня до 4 лютого радарні зображення дозволили визначити форму астероїда. 2011 AG5 виявився одним із найбільш витягнутих малих тіл Сонячної системи. Його довжина складає 500 метрів, тоді як ширина — всього 150 метрів. За розмірами він виявився подібним до Емпайр-стейт-білдінг.

Крім того, радіолокаційні спостереження дозволили виявити велику виїмку в одній з півкуль 2011 AG5, яка, ймовірно, є кратером. На знімках також можна побачити темні та світлі області, які можуть вказувати на дрібномасштабні деталі поверхні розміром кілька десятків метрів. За словами дослідників, якби астероїд було видно людським оком, він здавався б темним, як деревне вугілля. Спостереження також підтвердили, що 2011 AG5 має повільну швидкість обертання. Він здійснює один оборот за дев’ять годин.

Ви також можете почитати про плани ESA запустити космічний телескоп, призначений для пошуку астероїдів, що «ховаються».

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Чорна діра поглинає матерію у 40 разів швидше можливого
Індія відклала перший пілотований політ космічного корабля «Гаганьян»
SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправлення двох Starship у космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням