ПЗ місії Artemis II пройшло перший етап перевірки

Фахівці NASA завершили першу фазу перевірки програмного забезпечення, яке буде використано в місії Artemis II. У її межах четверо астронавтів на кораблі Orion облетять Місяць, після чого повернуться на Землю.

Тестування компонентів і ПЗ місії Artemis II. Джерело: NASA/ Brandon Hancock

Корабель Orion буде запущено за допомогою надважкої ракети SLS. На сьогодні це найпотужніша з ракет, що перебувають в експлуатації, якій вдалося здійснити успішний політ. «Мозком» SLS є програмне забезпечення. Це приблизно 50 тисяч рядків коду, які керуватимуть ракетою протягом перших восьми хвилин польоту до моменту скидання першого ступеня.

Зрозуміло, перед запуском гігантської ракети, її ПЗ має пройти всебічну перевірку. Це завдання візьмуть на себе фахівці Центру розробки програмного забезпечення SLS (SDF) Космічного центру ім. Маршалла. Вони моделюють безліч сценаріїв польоту ракети (включно з усіма можливими аварійними ситуаціями) і параметрів навколишнього середовища.

Перша фаза перевірки програмного забезпечення SLS тривала два тижні. Під час неї інженери виконали 179 процедур випробувань, у яких було використано близько 58 тисяч тестових випадків. Зазначається, що команда розробників інтегрувала операційні вдосконалення та нові сценарії випробувань, створені на основі даних, отриманих під час запуску місії Artemis I у листопаді 2022 року. Для порівняння, попередній етап кваліфікаційних випробувань включав 72 тестові процедури, що складаються з 9 500 тестових випадків.

Другий і останній етап офіційних кваліфікаційних випробувань програмного забезпечення для Artemis II має розпочатися в липні. А вже восени інженери розпочнуть комплексні системні випробування в лабораторії системної інтеграції SLS (SIL) з використанням повного набору апаратних засобів авіоніки та льотного програмного забезпечення. Очікується, що до моменту реального польоту, місія Artemis II буде «запущена» понад 100 тисяч разів на різних симуляторах і випробувальних майданчиках.

Нагадаємо, що недавно ESA передало NASA службовий модуль корабля Orion, який буде залучений до місії Artemis II.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine