П’ятий запуск Starship: SpaceX планує впіймати перший ступінь ракети-носія

Команда SpaceX планує вп’яте запустити мегаракету Starship наприкінці липня. Як повідомляють у компанії, наступний запуск може стати найвидовищнішим випробувальним польотом 120-метрової ракети.

Запуск Starship. Источник: Sean Harris

Цього разу SpaceX спробує вперше впіймати перший ступінь надважкої ракети-носія, що дозволить використовувати його для наступних польотів, економлячи на запусках. Маск підтвердив липневу дату у відповідь на пост на платформі X, який містив анімацію можливого маневру з перехопленням. «Прагну спробувати це наприкінці липня!» — написав Маск.

Анімація демонструє, як пара роботизованих рук на стартовій вежі затискає ракету-носій, коли вона повертається на Землю після виведення на орбіту верхнього ступеня космічного корабля Starship.

SpaceX вже вдосконалила безпечне повернення першого ступеня своєї меншої ракети Falcon 9, яка приземляється вертикально без використання роботизованих маніпуляторів.

«Після зльоту і розділення ступенів у польоті Super Heavy повернеться на стартовий майданчик, запустить двигуни, щоб сповільнити рух, і руки вежі підхоплять прискорювач, перш ніж встановити його на орбітальну платформу для наступного польоту», — йдеться в документі, опублікованому онлайн.

Starship, найпотужніша ракета у світі, здійснила чотири польоти з моменту свого першого запуску у квітні 2023 року. Останній політ на початку цього місяця був найуспішнішим: і Super Heavy, і Starship успішно приземлилися, перш ніж спуститися на воду.

Після повного тестування та отримання ліцензії Starship буде використовуватися для польотів екіпажу та вантажів на Місяць і навіть може доставити перших людей на Марс. SpaceX сподівається відправити ракету у першу місячну місію до кінця цього десятиліття, хоча до польотів на Марс з екіпажем ще далеко.

Раніше ми повідомляли про те, що SpaceX будуватиме по одній мегаракеті Starship на день. Мета компанії — виробляти по одній мегаракеті щодня на новому заводі Starfactory, що має допомогти людству вийти на міжпланетні рубежі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів