П’ятий запуск Starship: SpaceX планує впіймати перший ступінь ракети-носія

Команда SpaceX планує вп’яте запустити мегаракету Starship наприкінці липня. Як повідомляють у компанії, наступний запуск може стати найвидовищнішим випробувальним польотом 120-метрової ракети.

Запуск Starship. Источник: Sean Harris

Цього разу SpaceX спробує вперше впіймати перший ступінь надважкої ракети-носія, що дозволить використовувати його для наступних польотів, економлячи на запусках. Маск підтвердив липневу дату у відповідь на пост на платформі X, який містив анімацію можливого маневру з перехопленням. «Прагну спробувати це наприкінці липня!» — написав Маск.

Анімація демонструє, як пара роботизованих рук на стартовій вежі затискає ракету-носій, коли вона повертається на Землю після виведення на орбіту верхнього ступеня космічного корабля Starship.

SpaceX вже вдосконалила безпечне повернення першого ступеня своєї меншої ракети Falcon 9, яка приземляється вертикально без використання роботизованих маніпуляторів.

«Після зльоту і розділення ступенів у польоті Super Heavy повернеться на стартовий майданчик, запустить двигуни, щоб сповільнити рух, і руки вежі підхоплять прискорювач, перш ніж встановити його на орбітальну платформу для наступного польоту», — йдеться в документі, опублікованому онлайн.

Starship, найпотужніша ракета у світі, здійснила чотири польоти з моменту свого першого запуску у квітні 2023 року. Останній політ на початку цього місяця був найуспішнішим: і Super Heavy, і Starship успішно приземлилися, перш ніж спуститися на воду.

Після повного тестування та отримання ліцензії Starship буде використовуватися для польотів екіпажу та вантажів на Місяць і навіть може доставити перших людей на Марс. SpaceX сподівається відправити ракету у першу місячну місію до кінця цього десятиліття, хоча до польотів на Марс з екіпажем ще далеко.

Раніше ми повідомляли про те, що SpaceX будуватиме по одній мегаракеті Starship на день. Мета компанії — виробляти по одній мегаракеті щодня на новому заводі Starfactory, що має допомогти людству вийти на міжпланетні рубежі.

Космічні пригоди незалежної України: 7 найкращих письменників-фантастів
Ухилилася від кулі: запуск ракети Vulcan мало не завершився аварією
James Webb розкрив хімічну загадку на супутнику Плутона
Залишені на Землі астронавти Crew-9 засмутилися поступкою своїх місць екіпажу Starliner
Екзоастероїди: астроентузіасти допоможуть знайти залишки планетних систем біля мертвих зір
Астрономи відкрили потрійну систему з рекордно малим періодом обертання
Астероїди можуть стати їжею в майбутніх міжпланетних місіях
На Сонці стався найпотужніший спалах цього циклу
Космічна рулетка: чи переживе комета C/2024 S1 (ATLAS) зустріч із Сонцем
Вчені відкрили супернептун