П’ятий комерційний політ Virgin Galactic буде дослідницьким

Компанія Virgin Galactic оголосила, що суборбітальна місія Galactic 05, яка має стартувати на початку листопада, буде дослідницькою. Також вона стане останньою цьогоріч для космоплана Unity. Він відновить польоти у січні.

Космоплан Virgin Galactic
Космоплан Virgin Galactic. Джерело: Virgin Galactic

П’ятий комерційний політ Virgin Galactic

18 жовтня компанія Virgin Galactic оголосила, що наступний суборбітальний політ її космоплана Unity відбудеться під час стартового вікна, яке відкриється 2 листопада. Місія Galactic 05 стане п’ятою комерційною і шостою загалом цього року.

Як і Galactic 01, яка відбулася у червні цього року, ця місія позиціюється як дослідницька. Пасажирами у ній стануть двоє дослідників — Алан Стерн та Келлі Джерарді. Третім буде франко-італійський турист, ім’я якого не оголошується.

Також у пасажирській кабіні буде присутній представник компанії — астронавт-інструктор Колін Бенет. У кабіні космоплана перебуватимуть пілоти Майк Мазуччі та Келлі Латімер. До речі, в компанії обіцяють, що це буде остання місія, коли у пасажирській кабіні перебуватиме її співробітник. Вже починаючи з наступної, всі чотири місця мають бути зайняті пасажирами.

Що досліджуватимуть у польоті?

Virgin Galactic пропонує суборбітальні дослідження як альтернативне застосування своїх транспортних засобів у доповнення до космічного туризму, який є потенційно прибутковішим у перерахунку на одне місце.

Центральною фігурою у цьому польоті стане Алан Стерн. Він є одним із найбільших промоутерів використання комерційних суборбітальних польотів для наукових досліджень. Конференції з цього питання він організовує з 2010 року. І він же став однією з перших персон, яким NASA оплатила політ на космоплані Virgin Galactic для проведення наукових досліджень.

У цьому польоті Стерн оцінить пов’язку, яка використовується для збору біомедичних даних, а також випробує макет астрономічної камери, запланованої для майбутнього суборбітального польоту. Джерарді ж, як представник Міжнародного інституту астронавтичних наук (IIAS), дослідницької та освітньої організації, випробує пристрій біомоніторингу та збере інші біомедичні дані, водночас проводячи експеримент із гідродинаміки.

Крім того, Virgin Galactic оголосила, що цей політ стане останнім цього року. Компанії необхідно провести з космопланом планові технічні роботи. Однак вже у січні має відбутися шоста місія, і вона буде туристичною.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine